Saugios kambarinės gėlės: kaip išsirinkti?

Kambarinės gėlės namams, kuriuose auga maži vaikai, turėtų būti parenkamos itin kruopščiai – čia negali būti gerai neapgalvotų detalių. Todėl apžvelgsime kambarines gėles iš jų saugumo pozicijų.

Pirmiausia, kambariuose negalima laikyti gėlių, turinčių bet kokios rūšies spyglius ir dyglius – mažas vaikas gali į juos susižeisti. Žinoma, šiuo atveju į „juodąjį sąrašą“ iš karto patenka kaktusai ir  karpažolė, o prie jų kompanijos prisijungia garžūs, bet  taipogi potencialiai pavojingi citrusiniai augalai – mat pas daugelio rūšių dekoratyvinius citrusinius augalus prie lapų pagrindo galima rasti ilgus spyglius.

Labai populiarūs dėl savo dekoratyvumo – krotonas, alamanda, amarilis, adeniumas ir difenbachija, taip pat neturėtų būti mažų vaikų teritorijoje – mat šie augalai turi nuodingų sulčių.

Todėl renkantis konkretų augalą iš gėlių parduotuvėse siūlomo plataus pasirinkimo, būtinai pasidomėkite, ar kokios nors jūsų pasirinkto augalo dalys (vaisiai, lapai, šaknys) nėra nuodingos.  Tai yra pirmasis klausimas, į kurį turite rasti atsakymą.

Antras saugumo aspektas – augalų laikymas ir priežiūra. Visi indai, kuriuose auga gėlės, turi būti stabilūs ir gerai pritvirtinti. Geriausios gėlių  laikymo vietos – palei sienas arba pakabinamuose vazonėliuose. Jeigu dėl šviesos stokos gėles auginate ant palangių, dėl vaikų saugumo ant palangių krašto padarykite specialų apsauginį užtvarą, kad smalsus mažylis netyčia netrukteltų vazono su augalu ir neužsiverstų jo ant savęs.

Jeigu augalų saugumo klausimai sprendžiami vienareikšmiai, tai nekenksmingų kambarinių gėlių pasirinkimas daugeliu atvejų  yra nulemiamas jūsų skonio ir buto mikroklimato. Be to, kambariniai augalai turi patikti ne tik jums, bet ir jūsų mažyliui – tai vienas iš svarbių vaiko vystymosi ir auklėjimo aspektų. Galbūt laikui bėgant jūsų mažylis panorės padėti jums rūpintis namų augalais, juos laistyti, persodinti, po truputį mokydamasis savarankiškumo. Vadinasi, augalai jūsų namuose turi sudominti ir vaiką, pirmiausia, kad gražiai žydi ir juos įdomu stebėti.

Jeigu jūsų namuose mažoka šviesos, galite išsirinkti tokias kambarines gėles, kurios puikiausiai prisitaiko tamsesnėje vietoje, juo labiau, jos  atrodys dekoratyviai ir sudomins vaikus.

Saugios kambarinės gėlės: kaip išsirinkti?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top