Mini daržas iš prieskoninių daržovių gali įsikurti ne tik ant palangės, bet ir tapti virtuvės interjero viena iš ryškesnių detalių, jeigu vazonėliai su žolėmis bus pastatyti ant vertikalaus stovo arba ant ilgos lentynos ant sienos. Beje, tik po vieną lapelį mėtos arba čiobrelio užpylus verdančiu vandeniu, po virtuvę pasklis aromatai, kurie suaugusiems padės nusiraminti, o vaikams sužadins apetitą.
Tik ar vartoti prieskoninius augalus, auginamus virtuvėje, pagal jų tiesioginę paskirtį, klausimas ginčytinas: nedidelės mūsų butų virtuvės visgi prisideda prie to, kad virtuvėje auginamų augalų lapai pasidengia suodžiais ir riebalais kartu su gaminamų patiekalų garais, jau nekalbant apie dujinių viryklių išskiriamas kenksmingas medžiagas. Kitas dalykas, jei viryklė pas jus elektrinė ir virtuvėje yra galingas gartraukis. Beje, virtuves su dujinėmis viryklėmis nuo degimo produktų puikiai apvalo tokie augalai kaip skindapas ir chlorofitas.
Kadangi virtuvę mes dažnai vėdiname, čia verta laikyti tuos augalus, kurie nebijo skersvėjų: begonijas, vaškuoles, ir tokius vaistinius augalus kaip alavijas ir kalankė.
Keletas augalų miegamajame žymiai pagerina mikroklimatą, prisideda prie visaverčio miego. Pagrindinė augalų miegamajame nauda – oro drėkinimas: gleivinės miego metu nedžiūsta, plaučiai geriau kvėpuoja, ir iš ryto jaučiamės gerai pailsėję.
Geriau už kitus šioje srityje darbuojasi drėgmę mėgstantys augalai. Tarp pirmaujančiųjų yra viksvuolė, papartis, begonija, maranta ir kt. Tie, kas turi problemų su kvėpavimo organais, specialistai pataria laikyti miegamajame citrinmedį. Beje, jis padeda ir turintiems aukštą kraujospūdį, o taip pat ir tiems, kurie serga širdies ir kraujagyslių ligomis.