Skip to content

Kaip gėlės padeda vaikams lavinti pažinimo ir mokymosi įgūdžius

gėlės, vaiko rankos

Visi iki vieno žmonės turi didesnį arba mažesnį ryšį su gamta. Natūralu, nes žmogus, kaip ir viskas, kas aplink mus gyva, yra gamtos dalis. Visgi, šiais greitais ir urbanistiniais laikais laiko gamtoje mes praleidžiame mažai, o erdvės, kuriose praleidžiama daugiausiai laiko, dažnai stokoja gamtos prisilietimo. Tačiau vis dažniau galime išgirsti apie gamtos detalių interjere ne tik stilistinę funkciją, bet ir naudą žmogaus emocijoms bei protinei veiklai. Štai keletas pagrindinių naudų, kurias gali suteikti augalai vaikui, jei juos padėsime jo mokymosi erdvėse – vaiko kambaryje ar mokymosi įstaigos klasėje.

gėlės, vaiko rankos

Švaresnis oras

Ne paslaptis, kad augalai švarina patalpų orą. Jie turi unikalų gebėjimą sugerti ore esančias taršias medžiagas taip išvalydami namų orą. Gaivus ir švarus namų oras yra naudingas žmogaus sveikatai ir protinei veiklai, tad vaikai, kurių mokymosi erdvėse yra orą valančių augalų, džiaugsis greitesne smegenų veikla. Švarus oras ne tik padės mokytis efektyviau, bet ir iš esmės padės vaikui jaustis geriau.

Geresnė koncentracija

Keletas mokslinių tyrimų įrodė, jog augalų apsuptas žmogus gali džiaugtis padidėjusia koncentracija, o tai yra vienas svarbiausių dalykų siekiant sėkmingai įsiminti naujas žinias. Jeigu mokinys yra apsuptas augalų, jo koncentracija gali padidėti net 70%.

Padidėjęs produktyvumas

Vieno tyrimo metu buvo įrodyta, jog augalai gali pagerinti žmogaus produktyvumą, Tyrimo metu buvo sekamas žmonių greitis atliekant tam tikras protines užduotis. Žmonės, apsupti augalų užduotis atliko gerokai greičiau nei tie, kurie užduotis atliko patalpose be jokios augmenijos. Augalų apsuptų žmonių atsakas atliekant užduotis buvo net 12 procentų greitesnis. Tad galima tikėtis, jog pripildžius mokymosi erdves augalais, mokinys informaciją įsimins greičiau ir efektyviau.

Suvaldytas stresas

Ruošiantis egzaminams ar bet kokiam atsiskaitymui dažną vaiką lydi stresas ir nerimas. Jaučiamą įtampą dažnai padidina ir tėvų bei artimųjų lūkesčiai, konkurencija tarp bendraamžių bei kiti socialinėje aplinkoje egzistuojantys trukdžiai.  Puiki žinia ta, kad net ir čia augalai gali padėti vaikui. Buvo atliktas ne vienas tyrimas įrodęs, jog augalai, kaip ir žalia spalva mūsų aplinkoje, turi raminantį poveikį.

Pakylėta nuotaika

Taip pat yra įrodyta, jog žalia spalva aplinkoje didina fizinį bei protinį efektyvumą bei didina pasitikėjimo savimi jausmą. Negana to, žalia spalva mažina pyktį ir ramina. Būtent šie jausmai pakelia nuotaiką, o būnant geros nuotaikos mokytis ir įsiminti naujas žinias yra gerokai lengviau, nei esant nepatenkintam.

Tai tik keletas akivaizdžių naudų, kurias vaikui gali suteikti žali augalai jo mokymosi aplinkoje. Žinoma, jeigu mokinys susiduria su sunkumais, kambario pripildymo žaliais augalais gali ir neužtekti. Šiuolaikinės technologijos mokymuisi leidžia rinktis inovatyvias papildomo mokymosi platformas. Jose galima rasti kokybiškas įvairių sričių korepetitorių paslaugas. Pavyzdžiui, jeigu vaikas susiduria su sunkumais mokydamasis lietuvių kalbos, jam praversti galėtų lietuvių kalbos korepetitorius. Tačiau jei vaiko aplinka stokoja augalijos – pasvarstykite ją pripildyti žaluma, o jei tai nepagelbės, visuomet verta apsvarstyti papildomo mokymosi galimybes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *