Vasaros pabaigoje būsimųjų pirmokų tėvai susirūpinę ir tuo, kokią puokštę paruošti savo mažyliui, žengiančiam pirmą žingsnį link suaugusiųjų gyvenimo. Jeigu turite sodą, patariame pasitelkti visą savo fantaziją ir sukurti savo pirmokėliui išskirtinę puokštę.
Tradiciškai nuo seno įsivaizduojame pirmokus su didele puokšte gladiolių (kardelių) arba jurginų, kurią sunkiai nulaiko vaikiškos rankos. Tačiau žemesnių klasių moksleiviams labiau tiktų nedidelė apvali puokštė iš sodo arba net laukų gėlių, kurių gausybė auga sodų sklypuose ir aplink juos. Puokščių sudarymo ir dovanojimo etiketas pirmiausia numato gelių kompozicijos, ir to, kas jas dovanoja, proporcijas. Gėlių ir puokščių komponavimo mada greitai keičiasi, tačiau svarbiausiu išlieka saiko ir skonio jausmas.
Paruošti puokštę pirmajai dienai mokykloje visai nesunku ir pačiam pirmokėliui, reikia tik šiek tiek jam padėti. Nedidelė apvali gėlių puokštė sudaroma iš gėlių su vienodo ilgio koteliais. Centrinė puošniausia gėlė statoma vertikaliai, toliau kitos gėlės po vieną pridedamos 20-30° laipsnių kampu prie pagrindinės gėlės, sukuriant apvalios formos puokštę. Visa gėlių kompozicija prilaikoma kaire ranka ir palaipsniui apsukama apie savo ašį, tokiu būdu užbaigiant darbą. Belieka sudėti paskutinius puokštės štrichus – dekoratyvinius lapus, kurie iš visų pusių apsups puokštę žaliu žiedu.
Kad kompozicija nesuirtų, surinkta puokštė perrišama juostele, špagatu arba storu siūlu, o po to arba paliekama natūraliai, arba supakuojama į skaidrią pakuotę. Supakuotas gėles iš viršaus galima perrišti siaura juostele, priderinta prie gėlių spalvos. Tai suteiks puokštei lengvumo ir grakštumo. Be to, tinkama gėlių puokštės pakuotė apsaugo švelnias gėles nuo vėjo ir saulės, o rankas – nuo žalumynų. Sodo gėlės labiau dera su permatoma paprasta pakuote ir kukliomis juostelėmis.
Kokias gėles pasirinkti – tai kiekvieno asmeninio skonio reikalas. Puokštėje gerai dera vienos spalvinės gamos ir skirtingų atspalvių arba kontrastingos gėlės. Pastaruoju metu madingomis tapo puokštės iš skirtingų rūšių, tačiau vienodos spalvos gėlių: baltos, žydros, mėlynos, rožinės, raudonos, geltonos, oranžinės, alyvinės. Visos šios gėlės auga sodo sklype, belieka tik jas surinkti į puokštę.
Gėlių kompozicijoje galima panaudoti krapų, petražolių ir saliero skėčius, šparagų šakeles, gladiolių strėles, varpinių augalų varpas, paparčių ir bijūnų lapus.