Skip to content

Aitrioji paprika

pipiras1Aitrioji paprika (lot. Capsicum) priklauso notreliažiedžių šeimos augalų grupei. Šio augalo tėvynė – Pietų ir Centrinė Amerika. Gyvojoje gamtoje yra apie 50 šio augalo rūšių. Tai deginanti meksikietiška piprika, auginama kaip vienmetis augalas. Pagrindinis dekoratyvumo elementas pas šį augalą yra jo ryškūs vaisiai.

Aitriosios paprikos puskrūmis išauga iki 1 m aukščio. Paprikos lapai auga ant trumpų kotelių, yra lancetinės formos ir siekia 12 cm ilgį. Žydi paprika vienetiniais baltos arba violetinės spalvos, 3 cm dydžio žiedais. Pražydėjus susiformuoja vaisiai, turintys kūgio formą. Vaisiai gali būti geltonos, ryškiai raudonos, rečiau violetinės spalvos.

Laikymo vieta. Aitrioji paprika mėgsta šviesią laikymo vietą. Geriausiai šį augalą laikyt prie rytinės ir vakarinės pusės langų. Paprika laikoma vidutinėje oro temperatūroje, ne aukštesnėje kaip +20° С,  naktį – +15° С temperatūroje. Laikyti šią papriką reikia gerai vėdinamoje patalpoje. Vasarą augalą galima laikyti gryname ore, o atėjus rudeniui, įnešti atgal į namus, kur iki galo subręs augalo vaisiai.

Apšvietimas. Aitrioji paprika mėgsta ryškią pasklidusią šviesą su nedideliu kiekiu tiesioginių saulės spindulių.

pipiras2Laistymas. Papriką reikia gausiai laistyti, žemė visuomet turi būti drėgna.

Oro drėgmė. Augalą periodiškai reikia apipurkšti.

Tręšimas. Paprika tręšiama skystomis trąšomis, skirtomis žydintiems kambariniams augalams. Tręšti reikia kartą per dvi savaites.

Dauginimas. Aitrioji paprika dauginama sėklomis ir auginiais. Sėklas pavasarį reikia pasėti į platų indą, pripildytą durpių ir lapinės žemės mišiniu. Ant talpos dugno reikia padėti gerą drenažą. Kai daigai išauga, juos reikia persodinti į nedidelius vazonus. Aitrioji paprika daug geriau žydės ir ves vaisių augdama ankštame vazone.

Persodinimas. Kadangi aitrioji paprika auginama kaip vienmetis augalas, po to, kai nubyra jos vaisiai, augalas paprastai išmetamas. Naujas augalas auginamas iš sėklų, kurios pasėjamos į žemę. Žemių mišinys: šiltnamio žemė, durpinė žemė, lapinė žemė, puveninga žemė, smėlis (1:1:1:1:1).

2 thoughts on “Aitrioji paprika”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *