Skip to content

Kaktusas – Ievos adata

kaktusas ievos adata

Kaktusas Ievos adata (Austrocylindropuntia Subulata}, dar vadinamas Opuntia Subulata kaktusu yra visžalis, daugiametis sukulentas.

Kilmė. Peru, Pietų Amerika.

Augalo aprašymas. Natūralioje aplinkoje augančio kaktuso lapai – spygliai, gali užaugti iki 12cm ilgio. Pats augalas užauga iki 4m aukščio. Auginamas namų sąlygomis, aišku, tokių matmenų nepasiekia.

Pavasarį ir vasarą suaugę kaktusai žydi dideliais žiedais. Iš išorės žiedai yra raudoni, o iš vidaus – oranžiniai. Taip pat subrandina vaisius – žalsvai gelsvus, spygliuotus, iki 10 cm ilgio. Namų sąlygomis kaktusas paprastai nepražysta.

Kaktuso priežiūra

Auginimas. Šios rūšies kaktusą yra gana lengva prižiūrėti. Apsigyvendamas namuose kaip kambarinis augalas, šis kaktusas papuoš jūsų palangę ar kitą saulėtą namų vietą. Augalas geriausiai auga, kai sukuriamos sąlygos, atkartojančios natūralų augimo ciklą: pavasarį, vasarą augalas auga, rudenį, žiemą – snūduriuoja.

kaktusas ievos adata

Sodinimas. Sodinti reikia į kaktusams ir sukulentams skirtą žemę. Vazone turėtų būti kelios drenažo angelės. Vasarą gali augti lauke, įsaulyje.

Šviesa. Iš pradžių augalą geriausia auginti šiek tiek atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių, palaipsniui supažindinant su saulėta vieta. Augalui suaugus, jam reikėtų 6 ar daugiau valandų tiesioginių saulės spindulių per dieną. Nors gerai auga ir ant palangės rytinėje namų pusėje, kur jį pasieks ne tiek ir daug saulės spindulių.

Temperatūra. Nesukeldamas didelių rūpesčių, gerai auga kambario temperatūroje. Tiesiog įsitikinkite, kad augalas gautų kuo daugiau saulės šviesos ir šilumos,

Laistymas. Laistyti priklausomai nuo sezono. Esant žemesnei temperatūrai, augalui reikia mažiau vandens. Tad, žiemą laistyti vandeniu reikia rečiau.

Persodinimas ir dauginimas. Augalui augant, jį reikės persodinti. Geriausias laikas persodinti ir dauginti augalą yra pavasaris. Nupjaukite ūglį nuo augalo pagrindo. Atliekant šią operaciją saugokitės aštrių kaktuso spyglių. Nupjautai augalo daliai leiskite keletą dienų padžiūti. Išdžiūvus, įdėkite į vazonėlį ir užpildykite kaktusų žemės mišiniu. Laistykite labai saikingai, kol augalas įsišaknys.

Kenkėjai ir ligos. Austrocylindropuntia Subulata kaktusas yra gana atsparus kenkėjams. Tačiau yra jautrus perlaistymui vandeniu. Augalo šaknys pradeda pūti. Jei ant stiebo pasirodo rudos dėmės, žinokite, kaktusą perliejote vandeniu. Jei taip atsitiko, švariu ir aštriu peiliu pašalinkite puvinio pažeistus stiebus.

Ar kaktusas yra toksiškas? Opuntia rūšies kaktusai nėra toksiški katėms, šunims ar arkliams.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *