Rudenį taip norisi dar nors kiek pratęsti ryškią vasaros nuotaiką. Ir pats geriausias būdas tai padaryti – apsupti save nors ir rudeninėmis, bet taip maloniai kvepiančiomis ir švelniomis gėlėmis.
Rudens gėlės gali būti vienmetės arba daugiametės. Daugumos iš jų auginimas ir priežiūra nuo pavasario ir per visą vasarą nesukelia jokių sunkumų, o svarbiausia, atsargiai nuskintos jos išsilaikys ilgiau už visas kitas gėles, džiugindamos savo aromatu ir spalvomis. Rudens gėlės puikiai tiks ir sausoms puokštėms kurti, nes ir sausame pavidale daugelis rudens gėlių išlaiko savo natūralią spalvą.
Rudens gėles sode galima sodinti atskiroje klomboje arba kartu su kitomis gėlėmis. Pastaruoju atveju, pavasarį ir vasarą rudens gėlės papildys klombą vešlia žaluma, o rudenį papuoš jūsų sodą ryškiomis spalvomis.
Populiaresnės rudens gėlės – chrizantemos. Šių gėlių rūšių yra labai daug, ir visos jos žydi gausiai ir aktyviai. Taip pat dažnai gėlių klombose galima pamatyti montbretes, jurginus, serenčius ir gvaizdūnes. Tarp švelnesnių gėlių galima išsirinkti rudeninius krokus, kurie labai panašūs į savo pavasarinius giminaičius.
Vienas pakankamai įdomus augalas, kurį pastaruoju metu dažnai naudoja kraštovaizdžio dizaineriai, yra viržis, arba tiksliau, visas būrys viržinių augalų. Viržis žydi smulkiais, bet tankiai išdėstytais purpurinių atspalvių žiedais, kas dideliuose plotuose sudaro minkšto ir pūkuoto kilimo įspūdį.
Tarp rudens gėlių atskiro dėmesio nusipelno astrai, kurie jau seniai tapo įprastais gėlių klombų gyventojais. Tačiau, ne visi žino, jog astrai yra vienos iš pačių įvairiausių spalvų gama pasižyminčių gėlių. Taigi, jei norite sukurti iš tiesų spalvingą ir menišką rudens kraštovaizdį savo sode, tai naudodami astrus galite tarsi dailininkas išmarginti savo gėlyną, taip suteikdami džiaugsmo ne tik sau, bet ir aplinkiniams.