Skip to content

Pūkuotas kaktusas

pūkuotas kaktusas oreocereus trollii

Plaukuotas ar pūkuotas kaktusas (oreocereus trollii Kupper) dar vadinamas Andų seneliu, nes yra kilęs iš Argentinos ir Bolivijos kraštų. Pavadintas vokiečių botaniko Wilhelm Troll garbei. Plaukeliai padeda kaktusui apsisaugoti nuo kaitrios saulės spindulių dieną ir išgyventi šaltomis naktimis kalnuose. Natūralioje aplinkoje auga 3-4 km aukštyje virš jūros lygio. Žydi raudonais žiedais. Plaukeliai padeda šią kaktusų rūšį labai lengva atskirti nuo kitų rūšių.

Šeima: Kaktusiniai (Cactaceae), gentis Oreocereus.

pūkuotas kaktusas oreocereus trollii
Plaukuotas kaktusas oreocereus trollii Kupper

Paminėsime keletą šios šeimos kaktusų rūšių:

Oreocereus doelzianus,
Oreocereus leucotrichus,
Oreocereus ritteri,
Oreocereus celsianus.

Kaktusų priežiūra

Auginimas

Augdamas išsišakoja prie pagrindo, suformuodamas trumpesnių ir ilgesnių ūglių gumulėlius, kurie palaipsniui gali išvirsti į kraštus. Aukštis 10-50cm, užauga per 5-10 metų. Augdami kambaryje paprastai nežydi. Vasarą galima išnešti į lauką.

Apšvietimas

Suaugusiems kaktusams reikia daug saulės ir gryno oro. Jaunus kaktusėlius laikykite atokiau nuo tiesioginės saulės šviesos, geriau tiktų vakarinio ar rytinio lango pusė namuose ar biure.

Temperatūra

Vasarą turėtų būti ne žemesnė kaip 25-35C. Rudenį palaipsniui mažinama iki 18-15C. Žiemą augalams patogi temperatūra yra 8-12C. Gali būti ir žemesnė, tačiau turėtų sumažėti ir oro drėgmė.

Žiemoti gėlė gali patalpoje, kurioje temperatūra ne žemesnė kaip 5C šilumos. Trumpą laiką gali atlaikyti net ir apie 0C temperatūrą.

Laistymas

Jei žiemą kaktusai laikomi vėsioje patalpoje, tuomet jų nereikia laistyti. Kai augalai auga kambario temperatūroje, reikia laistyti, žemei visiškai išdžiūvus.

Pavasarį ir vasarą, tuomet kai augalai sparčiai auga, naminius kaktusus reikia gausiai laistyti, kai žemė išdžiūsta. Vasaros metu papildomai galima purkšti kaktusus.

Rudeniop laistymą reikėtų palaipsniui sumažinti.

Žemė

Naudojamas molio-žvyro dirvožemis. Kad augalas išliktų atsparesnis, žemėje turėtų būti nedaug maistinių medžiagų. Jei žemė per riebi, kaktuso spygliai gali nepakankamai išsivystyti.

Sodinimas ir persodinimas

Kaktusą geriau iš karto pasodinti į didelį vazoną, kuris maždaug atitiktų maksimalų augalo dydį, kad bereikalingai jo netrikdyti persodinant. Sodinimui galima naudoti specialią kaktusams skirtą žemę, kurios galima įsigyti didesnėje gėlių parduotuvėje. Jei reikia persodinti, geriausia tai daryti pavasarį. Nepamirškite, kad žemė turi būti pakankamai nudrenuota.

Ligos ir kenkėjai

Augalas yra atsparus kenkėjams ir ligoms.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *