Skip to content

Kambarinių gėlių laistymas atostogų metu

laistymas2Kiekvienam tenka išvykti iš namų atostogauti arba į komandiruotę ir kuriam laikui palikti be priežiūros savo kambarines gėles. Kai kurie palieka buto raktus kaimynei, kad ji galėtų palaistyti gėles kol jūsų nebus. Tačiau kiti tokios galimybės neturi, todėl jiems tenka sugalvoti būdą, kaip padaryti, kad gėlės pačios galėtų automatiškai pasilaistyti.

Specializuotose parduotuvėse galima įsigyti įvairių automatinio gėlių laistymo sistemų, kurios aprūpins jūsų gėles vandeniu, kol jūs būsite išvykę. Tai puiki alternatyva tiems, kurie dažnai išvyksta iš namų ilgesniam laikui, pavyzdžiui, į komandiruotes.  Tačiau jeigu jūs paliekate savo namus ilgesniam laikui tik kartą per metus, vasaros atostogų metu, jums gali pakakti ir tų kelių kitų automatinio gėlių laistymo būdų, kurie išvardyti žemiau.

Pirmasis būdas. Gausiai palaistykite gėlę, jos žemių gniutulas turi būti  pilnai permirkęs vandeniu. Moliniai vazonėliai greičiau negu plastikiniai išgarina drėgmę, todėl  juos geriau apvynioti drėgnomis samanomis. Taip pat galima molinį vazonėlį patalpinti į didesnį plastikinį, o laisvą vietą tarp vazonėlių sienelių užpildyti drėgnomis samanomis arba drėgnu keramzitu. Kadangi plastikiniai vazonėliai sulaiko drėgmę ilgesniam laikui, tai užtenka tiesiog pridengti žemę drėgnomis samanomis, kad drėgmė neišgaruotų nuo žemės paviršiaus. Galima pastatyti palaistytas gėles ant padėklo su vandeniu, be lėkštelių, tada gėlės drėkinsis tiesiai per vazonėlyje esančias drenažo skylutes. Tačiau kai kurie augalai neperneša kai jų „kojos vandenyje“. Pas tokias gėles gali pradėti pūti šaknys, todėl jas reikėtų palikti lėkštelėse su vandeniu ir nepamiršti palaisčius nupilti likusį vandenį. Šis automatinio laistymo būdas veiksmingas 10 dienų ir tuo atveju kai namuose daug gėlių.

laistymas1Antrasis būdas. Toks automatinio laistymo būdas tiks toms gėlėms, kurios nemėgsta padidintos tiek žemės, tiek oro drėgmės. Jums prireiks plastikinio butelio. Laistymo trukmė priklausys nuo butelio dydžio. Padarykite skylutes butelio dangtelyje ir butelio dugne. Gausiai palaistykite augalus, kad žemių gniutulas pilnai permirktų vandeniu. Pripildykite paruoštus butelius vandens ir įkaskite juos žemyn kakliuku į gėlės vazonus apie 2-3 cm. Tokiu būdu vanduo iš butelio tekės lašais tiesiai į žemę drėkindamas ją. Šį automatinio laistymo būdą ant vazonėlio su žeme, bet be augalo reikėtų išmėginti likus keletui dienų iki išvykimo, kad teisingai parinkti butelio skylučių dydį. Kelias dienas stebėkite žemės būklę, kaip greitai ji sudrėksta, tokiu būdu bus aišku, kokio dydžio turi būti butelio skylutės.

Trečiasis būdas. Susukite iš binto, marlės arba audinio atraižos virvagalį. Vienas virvagalio galas įkišamas į gėlės vazoną su žeme, o kitas galas nuleidžiamas į indą su vandeniu, kuris turi būti pastatytas aukščiau negu gėlės vazonas. Vanduo per virvagalį pateks į gėlės žemę, tokiu būdu ją drėkindamas. Vieno tokio virvagalio pakanka 10 cm apimties vazonėliui. Jeigu vazono apimtis siekia 25 – 30 cm, tokiam laistymui prireiks 3-4 virvagalių. Šis automatinio laistymo būdas veiksmingas 7-10 dienų.

Ketvirtasis būdas. Patieskite ant stalo klijuotę, kad nesugadintumėte jo. Ant klijuotės patieskite sudrėkintą vandenyje plačią storo vilnonio audinio juostą (pvz., seną vaikišką užklotą) taip, kad  audinio kraštas kabėtų nuo stalo. Pastatykite iš anksto palaistytų gėlių vazonėlius be lėkštelių ant šio drėgno audinio. Kabančią nuo stalo audinio dalį panardinkite į indą su vandeniu, kuris turėtų stovėti šiek tiek žemiau stalo lygio. Mat audinys visą laiką bus šlapias, o gėlės gaus pakankamai drėgmės per drenažo skylutes savo vazonėliuose. Šis automatinio laistymo būdas veiksmingas 10-20 dienų.

2 thoughts on “Kambarinių gėlių laistymas atostogų metu”

 1. Pas mane tai įrengtas automatinis laistymas, todėl kai išvažiuoju, nekyla problemų. Gėlės būna palaistytos, nereikia jaudintis, kad nuvys. Nes kitu atveju išvykus kelioms savaitėms ir grįžus galima rasti nekokią staigmenėlę.

  1. Laba diena,
   Gal galetumet placiau aprasyt kokia laistymo sistema Jus isirenget?
   Dekui ,Ceslovas.
   Tel.+37068723227

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *