Skip to content

Kaip teisingai pasodinti bijūnus

bijūnaiVasaros pradžioje pražysta bijūnai. Šį užburiantį reginį reikia pamatyti, kad įsivaizduoti visą šios įvairių formų ir neįtikėtinų atspalvių gėlės prabangą.

Sodinimo medžiaga turi būti grynarūšė, patikimiausias būdas jos įsigyti pas profesionalus gėlininkus ir gėlių kolekcionuotojus, geriausia rugpjūčio pabaigoje – rugsėjo pradžioje.

Geriau bijūnus sodinti rudenį, nuo rugsėjo pradžios iki spalio vidurio. Bijūno šaknies dalis su pumpurais įšaknijama žemesnėje kaip +10° C per 20-30 dienų ir suspėja pasiruošti žiemojimui.

Ruošiant bijūnus pavasariui, įšaknytas dalis reikia lengvai supakuoti į drėgnas samanas, durpes arba pjuvenas ir saugoti vėsioje vietoje, +2° C – +4° C temperatūroje. Kai tik nutirps sniegas, juos reikia pasodinti į nuolatinę vietą.  Pavasarinės šalnos bijūnams nebaisios.

Bijūnai mėgsta priemolio neutralią arba šarminę žemę. Duobę bijūnų sodinimui reikia paruošti iš anksto ir ji turi būti ne labai gili (40-50 сm) , bet pakankamai plati (60- 70 сm). Žemių mišinys: sodo žemė, 200 g dolomitų miltai, medžio pelenai, 2 metų puveninga žemė, pernykštis arklių mėšlas, humusas ir molis. Mišinį reikia papildyti superfosfatu.

Duobę užpilame trimis ketvirtadaliais žemės, suplojame ją ir palaistome. Ant viršaus įstatome įsišaknijusį bijūną ir užkasame jo šaknis švaria sodo žeme  be trąšų. Lengvai apspaudžiame žemę rankomis, kad bijūno pumpurai būtų virš žemės 3-5 сm gylyje. Mat per giliai pasodintas bijūno krūmelis blogai augs ir žydės. Jeigu nėra lietaus, bijūno krūmus gausiai laistome kartą du per savaitę. Pirmą kartą pasodintą bijūną tręšiame formuojantis jo pumpurams tirpiomis kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis (30- 50 g/10 l) – po 2-3 litrus po bijūno krūmu. Antrą kartą tręšiame liepos viduryje bijūnui pražydėjus. Tręšiame tirpiomis trąšomis su kaliu ir fosforu, bet be azoto.

Pirmaisiais bijūno metais negalima leisti gėlei žydėti. Būtent šiuo laikotarpiu bijūnai turi išvystyti stiprias šaknis. Pirmais metais jie išaugins vieną-tris stiebus. Pumpurus būtinai nuskinkite. Sukaupę jėgų, trečiais ar ketvirtais metais po pasodinimo, bijūnai pademonstruos pačius nuostabius savo žiedus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *