Šeflera yra nuostabi tropinė gėlė. Aukšta Šeflera (kartais vadinama gėlė “skėtis”) ilga, blizgi, ovaliais žaliais lapais, grakščiai augančių iš centrinio stiebo. Brandi Šeflera turi 12 arba 16 lapų aukštų su vienu stiebu, nesubrendusi Šeflera turi 4-6 aukštus. Šeflera Arborikola (kartais vadinama neūžauga Šeflera) turi mažus, blizgius lapus, kartais su kreminės spalvos pamarginimais. Šeflera mėgsta augti tarp kitų Jūsų tropinių gėlių. Gaila, tačiau Šeflera neturi viduje žiedų, tad Jūs nepamatysite ilgų, raudonų čiuptuvėlių, kurie išsilaiko ant gėlės.
Apšvietimas: šviesi, netiesioginė saulė. Vasarą, jei įmanoma laikyti lauke, šešėlyje.
Laistymas: Šeflerai vertina laistymą ir drėgną kompostą. Laistyti kas savaitę auginimo sezonu ir dažnai purkšti.
Temperatūra: Jos pakenčia žemesnę nei 15,6C temperatūrą. Nestatyti šalia radiatoriaus.
Dirvožemis: derlinga, palaida žemė.
Trąšos: Tręšti dukart į savaitę per augimo sezoną su skystomis trąšomis ar naudoti dukart granuliuotas trąšas.
Daiginimas: Geromis sąlygomis Šeflerai tinka lapų daiginimas. Naudojant šildymą, aprūpinant drėgningumu šiluma. Nesitikėti pačių geriausių rezultatų, nes tai tropikų gėlė.
Persodinimas: Persodinti kasmet pagal poreikį. Subrendusi Šeflera gali augti kaip mažas medis iki 12-15 pėdų aukščio. Taigi, ji mėgsta augti kaip kambarinė gėlė vidutiniškame klimate ir nustoja augti ties 6 pėdomis. Lėtas auginimas pratęsia persodinimą.
Rūšys: Yra kelios rūšys būdingoms suaugusioms Šefleroms.
- Schefflera actinophylla. Viena iš dažnai pasitaikančių Šeflerų su ovalios formos lapais, 25cm ilgio augančio iš centrinio stiebo.
- Schefflera arboricola. Maža versija, su 2,5-5cm lapais, augančiais glaudžia grupe. Šie augalai išlieka žemi. Įvairios variacijos, su kreminėmis dėmėmis ant lapų, ji populiariausia.
Auginimo patarimai:
Šeflerą nėra sudėtingą auginti. Jei jūs aprūpinsite netiesioginiais saulės spinduliais, šiluma ir drėgme. Labai šaltame klimate, reikalingas šildymas iš apačios. Laistant, šaltai laikoma ant Šefleros lapų susidaro lašeliai, tad pamatę šią lapų lašelių problemą turi kuo greičiau išspręsti šią problemą. Jei matote, kad gėlė vysta, bet Jūs norite išsaugoti gėlę, išneškite pavasarį į lauką, daug laistykite vandeniu ir jos lapai turėtų atsigauti.
mano schefleros krinta lapai su koteliais. Ka daryti?
kambaryje turiu sita augala, bet jai akivaizdziai kazkas nepatinka, meta lapus…. ka daryti?
Jei sceflera meta lapus, gali buti daug priežascių: perlaistoma, netinkama žemė, per mažas vazonas, skersvėjis, tamsi patalpa, perdžiovinimas. Ji nėra reiklus augalas, lengvai atlaiko temperatūros pokyčius, tačiau mėgsta, lengvą ir trąšų dirvožemį, ir žinoma daug saulės šviesos, bet ne tiesioginių saulės spindulių.
Šį augalą turiu namuose ir mes puikiai augame. Pastatytas truputėlį toliau nuo lango, kas du metai persodinu i pačios paruoštą žemės substratą.
Patarimas kaip jį pasidaryti patiems: Paieškokite kurmiarausių, čia tokie pievose žemių kauburėliai. Kurmiai išrausia tuos kauburėlius, tik tenai, kur yra labai daug mikroelementų, t.y. labai derlinga žemė. Imkite lygiomis dalimis – kurmiarausių žemės pvz. 10 l, iš miško po ąžuolais žemės 10 l ir po eglynais 5 l. Visa tai išmaišykite. Paieškokite pušies ir palupinėkite jos senos atpleišėjusios žievės, tai bus į vazonėlio dugną.
Visą žemę būtina iškaitinti. aš dedu i kepimo skardą ir į orkaitę 5-10 min 200 C, žūna visi parazitų kiaušinėliai. Sodinkite gėles, būsite patenkinti rezultatu. Žemė bus laidi vandeniui, puri ir turės pakankamai mikroelementų.
Gėlės lapai tampa lipnūs, blizgantys ir nuo jų tiesiog lašą skystis ir jie po to nukrenta.
amaras uzpuole
Mano seflera virsunese isleido idomius zalius pumpurelius, panasu, kad ruosiasi zydeti, po keliu savaiciu is tu pumpureliu pasirode dar mazesni burbuliukai ir jie zali. stebesiu, idomu, kas bus toliau. nuotraukas imesiu i facebook