Skip to content

Kuo tręšime kambarines gėles?

Įvairiais gėlių augimo ir vystymosi periodais jas reikia atitinkamai skirtingai tręšti. Negalima tręšti augalų vienomis ir tomis pačiomis trąšomis. Išsiaiškinkime, kokių esama kambarinių gėlių trąšų ir kam jos yra reikalingos.

Fosforo trąšos. Šios trąšos pagreitina ir prailgina kambarinių gėlių žydėjimo laikotarpį, taip pat teigiamai įtakoja gėlėms kraunant pumpurus.

Azoto trąšos. Šios trąšos teigiamai veikia gėlių stiebus ir lapus. Azoto trąšos pagreitina stiebų augimą ir skatina sodrios lapijos susidarymą. Tačiau azoto perteklius pailgina gėlės vegetacijos periodą, todėl užsitęsia gėlės žydėjimo pradžia. Taip pat esant azoto trąšų pertekliui iškyla pavojus gėlei susirgti grybelinėmis ligomis.

Kalio trąšos. Šios trąšos skatina gėlių augimą. Kalio trąšos kartu su fosforo trąšomis skatina gausų ir ilgalaikį gėlės žydėjimą ir ryškiau nuspalvina žiedus. Kalio trąšos naudojamos tręšti gėles jų pumpurų krovimo, vystymosi ir formavimosi periodu. Tačiau yra išimtis. Gėlės, pas kurias iš vienos pažasties vystosi ir lapų, ir gėlių pumpurai, neperneša kalio trąšų pumpurų formavimosi metu. Taip pat kalio trąšų nemėgsta kamelijos.

Kambarinių gėlių pertręšimas yra pavojingas. Augalai riebėja, pražysta vėliau, pumpurai dažnai neišsivysto iki galo ir nukrenta. Taip pat blogai vandenyje laikosi skintų pertręštų augalų žiedai.

Kambarinių gėlių trąšos parduodamos įvairiomis formomis: tabletėmis, lazdelėmis, milteliais, granulėmis ir skystame pavidale. Trąšų naudojimo instrukcijoje būtinai turi būti nurodyta trąšų sudėtis procentais. Ant kiekvienos trąšų pakuotės privalo būti naudojimo instrukcija. Kambarinių gėlių tręšimui geriausia naudoti trąšas tablečių arba lazdelių pavidalu, kurios tiesiog įsmeigiamos į žemę.

Tačiau šiuo atveju esama ir trūkumų, nes reikalingos medžiagos susitelkia į vieną vietą, kur ir yra įsmeigtos. Be to, šios formos trąšas sunku pašalinti atėjus gėlės ramybės laikotarpiui. Todėl pačios efektyviausios yra skystos trąšos, tačiau tokių trąšų laistymo koncentracija turi būti silpna. Geriau laistyti gėles dažniau, bet silpnesniu trąšų tirpalu.

Nepaisant gausaus mineralinių trąšų pasirinkimo, dauguma gėlininkų kambarines gėles taip pat tręšia ir organinėmis trąšomis. Šios trąšos labai svarbios kambariniams augalams, nes jos pagerina žemės savybes, sumažina jos rūgštingumą, pagerina dirvožemio vėdinimą.

Mėšlas. Perpuvęs mėšlas yra labai naudinga trąša. Kaip trąša naudojamas karvių mėšlo ir vandens mišinys (1:10). Į tokį tirpalą galima įdėti ir fosforo, nes mėšlo trąšoje yra mažai fosforo. Pakanka į vieną trąšų kibirą įdėti 12-15 g fosforo.

Paukščių išmatos. Ši trąša yra labiau efektyvi, negu mėšlas. Paukščių išmatos lenkia mėšlą savo maistingumu ir neturi nemalonaus kvapo. Paukščių išmatas reikia atskiesti vandeniu iki drumzlinos žalios spalvos. Mat stiprios koncentracijos paukščių išmatų tirpalas gali augalą ir pražudyti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *