Skip to content

Jukos priežiūra: taip ar ne?

juka

Labai dažnai galima išgirsti sakant, kad gėlės – nuostabus pasirinkimas, kuris į kiekvieno iš mūsų gyvenimą gali įnešti daugiau grožio, harmonijos ir net savotiškos ramybės, tačiau, netrunka pasigirsti nuogąstavimai, kad su priežiūra susijusių ypatumų yra labai daug. Taigi, neretai žmonės sako, kad tiesiog neįmanoma žinoti visko, kas yra svarbu, o žinių trūkumas gali lemti priežiūros klaidų tikimybę, dėl kurių nepavyks sėkmingai auginti augalo. Vis dėlto, nereikia pamiršti, jog visada galimos išeitys – jei norite apie tam tikrą augalą sužinoti viską, kas svarbu, tačiau neturite daug laiko domėtis priežiūros ypatumais, puikiu pasirinkimu gali taip ir ne klausimai bei atsakymai. Taigi, jei domina greitas ir koncentruotas būdas sužinoti viską, kas svarbu apie jukų auginimą, skaitykite toliau.

juka

Ar tiesa, kad jukos negali augti lauko sąlygomis?

Ne. Iš tiesų jukos gali būti auginamos ir lauke, ir tai yra puiki naujiena, kiekvienam, kuris dėl tam tikrų priežasčių šių augalų nebegali auginti namų viduje arba tiesiog nori papuošti lako erdvę (sodą ar kiemą) gražiais augalais. Tiesa, nusprendus auginti jukas lauke, reikėtų prisiminti, kad laikas, kurį jos gali išbūti šioje erdvėje, iš tiesų yra ribotas – vos tik išgirdus, kad pranašaujamos pirmosios šalnos, būtina augalą parnešti į patalpą.

Ar jukos kainuoja brangiai?

Ne. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad jukų kainos yra labai įvairios ir tai yra dar viena gera naujiena, kadangi kiekvienas gali įsigyti augalų už sau priimtiną kainą. Net ir tuo atveju, jei šiam pirkiniui nuspręsite skirti vos 10 ar 12 eur, tikrai rasite kuo papuošti savo namus. Tačiau juka gali kainuoti ir 30 ar 40 eur. Pagrindiniai kriterijai, nuo kurių priklauso šių augalų kaina, yra jų aukštis ir veislė.

Ar šį augalą reikia gausiai laistyti?

Taip. Jukos yra vienas iš tų augalų, kuris iš tiesų labai mėgsta drėgmę, tad nepamirškite jo dažnai ir gausiai laistyti. Kiek rečiau laistyti reikėtų atėjus žiemai.

Ar šį augalą, kaip ir daugelį kitų, reikia apipurkšti vandeniu?

Taip. Tiesa, to tikrai nereikia daryti ištisus metus, o tik tuomet, kai pradedamas šildymo sezonas. Jam prasidėjus, augalo lapus apipurkškite kartą per dieną kambario temperatūros vandeniu. Tai ne tik padės palaikyti optimalų drėgmės lygį, bet ir užtikrins puikią augalo išvaizdą.

Ar juką galima dauginti dukterinėmis lapų rozetėmis?

Taip. Šis augalas gali būti dauginamas dukterinėmis lapų rozetėmis, tačiau nereikia pamiršti, kad šiam procesui tinka tik laikas nuo kovo iki lapkričio, kitu periodu augalas nebeįsišaknys.

Ar juką galima dauginti sėklomis?

Taip, šis augalas gali būti dauginamas ir sėklomis. Norintieji išbandyti šį dauginimo būdą, turėtų įsigyti šviežių sėklų ir parą laiko palaikyti jas šiltame vandenyje. Po to jos turėtų būti pasėtos į lapinės bei durpinės žemės mišinį bei pridengtos stikliniu gaubtu (šiam tikslui puikiai tiks ir paprastas stiklainis). Jį kelis kartus per dieną reikėtų nuimti, kad augalas galėtų pakvėpuoti grynu oru, o visiškai sėklos sudygs maždaug per mėnesį.

Ar yra būdų užtikrinti jukos vėduoklės dekoratyvumą?

Taip. Ne paslaptis, kad būtent jukos vėduoklė ir yra viena pagrindinių priežasčių, dėl kurios nusprendžiama auginti šiuos augalus. Visi pageidauja, kad vėduoklė būtų įspūdingo dydžio, ir, žinoma, grožio. Tačiau tuo pat metu daugybė žmonių yra įsitikinę, kad to visiškai neįmanoma kontroliuoti arba, kitais žodžiais, nėra jokių būdų užtikrinti vėduoklės dydį bei grožį. Vis dėlto, visi tie, kurie taip galvoja, klysta, kadangi iš tiesų egzistuoja keletas būdų, kurie galėti padėti pasiekti šį tikslą. Visų pirma, augalas negali perdžiūti – jukos mėgsta drėgmę, tad įspūdingo dydžio ir grožio vėduoklė tikrai nebus matoma, jei augalas negaus pakankamai vandens. Kitas svarbus akcentas – būtina saugoti augalą ir nuo užsistovėjusio vandens, kadangi tai gali paskatinti šaknų nudžiūvimą. Ar yra būdų užtikrinti spartų jukos augimą?

Taip. Jei norite, kad šis augalas augtų sparčiai, tręškite jį du kartus per mėnesį, nuo balandžio iki rugpjūčio. Taigi, laiko sugaišote tikrai nedaug, o viską, ką svarbu žinoti apie jukos auginimą, jau žinote. Tad linkime sėkmingų pasirinkimų ir sprendimų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *