Skip to content

Gėlės vonios kambaryje

gele vonios kambaryje

Kambarinės gėlės vonioje – tai gamtos ir tuo pačiu estetikos prisilietimas prie materialių kambario interjero detalių. Nesvarbu, ar turite didelį ir prabangų vonios kambarį, ar nedidelį, jaukų vonios kambarėlį, gėlės įneš giedros ir ramybės į jūsų privačią erdvę namuose. Nuo kelių skintų gėlių žiedų nedidelėje vazoje iki krintančios gėlės ant spintelės viršaus – yra daug būdų, kaip gėles įtraukti į vonios kambario dizainą. Be estetinio poveikio ir patrauklumo, gėlės taip pat gali turėti naudos sveikatai, kaip pavyzdžiui, raminantis levandų poveikis.

monstera gele vonios kambaryje
Monstera – gėlės vonios kambario interjere

Gėlės ir apšvietimas vonios kambaryje

Renkantis gėles vonios kambariui, reikia atsižvelgti į keletą dalykų. Pirmiausia atkreipkite dėmesį į vonios kambario apšvietimą. Ar vonios kambaryje yra langas? Ar yra tiesiogins apšvietimas ar yra tik dirbtiniai šviesos šaltiniai? Jei vonioje yra langas, kurioje pusėje pagal pasaulio šalis yra jūsų langas – rytuose, pietuose, vakaruose ar šiaurėje? Kai kurioms gėlėms, kaip orchidėjoms, reikia ryškios netiesioginės šviesos, o pavyzdžiui, peperomija puikiai augs ir prastai apšviestoje patalpoje. Tad, renkantis gėles svarbu atsižvelgti į apšvietimo sąlygas vonios kambaryje, nes skirtingi augalai turi skirtingus reikalavimus apšvietimui. Būtinai rinkitės gėles, kurios puikiai augs jūsų vonios kambario apšvietimo sąlygomis.

Gėlės ir vonios kambario dydis

Tada apsvarstykite erdvės dydį. Dideliame vonios kambaryje, kuriame yra daug vietos, gali tilpti didesnė gėlė ar kelios vazoninės gėlės. Mažesniam vonios kambariui, geriau tiktų vienas žiedelis mažoje vazelėje ar nedidelė gėlytė kukliame vazonėlyje. Dekoruojant gėlėmis mažesnę erdvę, gali tekti parodyti daugiau išmanumo.

Gėlių priežiūra vonios kambaryje

Taip pat svarbu pagalvoti apie gėlių priežiūrą. Jei neturite daug laiko skirti gėlių priežiūrai, apsvarstykite galimybę pasirinkti mažai priežiūros reikalaujančias gėles – sukulentus ar oro augalus. Šiuos augalus lengva prižiūrėti ir jie gali suteikti jūsų vonios kambariui žalumos be didelių rūpesčių.

Gėlės ir vonios interjeras

Dekoruojant gėlėmis, vonios interjeras gali suspindėti kitomis ir naujomis spalvomis. Puošnios gėlių spalvos, netikėtos tekstūros – visa tai gali būti puikūs akcentai kuriant vonios interjerą. Taip pat gėlės gali įnešti gyvybės pojūtį į vonios kambarį. Vanduo vonios kambaryje įgaus dar vieną paskirtį ir tikslą – pamaitinti ir pasirūpinti vonios gėlėmis.

Gėlės ir sveikata

Taip pat gėlės augančios vonios kambaryje turės naudos jūsų sveikatai. Gėlės suteiks ramybės saugumo pojūtį. Levandų kvapas gali padėti atsipalaiduoti ir nuraminti protą. Tad vonios gėlės suteiks daugiau galimybių ir papildys vonios erdvę, kurios viena iš paskirčių ir yra pailsėti bei atsipalaiduoti.

Kokios kambarinės gėlės gerai auga vonioje?

Yra keletas kambarinių gėlių rūšių, kurioms gali patikti gyventi vonios kambaryje. Štai keletas variantų, kuriuos galima būtų apsvarstyti:

Orchidėjos: Orchidėjos yra populiarus augalas vonios kambariui dėl savo elegantiškos, egzotiškos išvaizdos ir gebėjimo klestėti didelės drėgmės aplinkoje. Orchidėjos paprastai teikia pirmenybę ryškiai, netiesioginei šviesai. Tad vonios kambarys su langu, į kurį patenka šiek tiek natūralios šviesos, yra idealus variantas.

Zemiokulkas: Amžinasis augalas, Pinigų medis ar ZZ augalas, pagal savo botaninį pavadinimą Zamioculcas zamiifolia gali net ir esant ne visai tobulai priežiūrai. Amžinasis ar Amžinybės augalas tikrai yra tinkamas pavadinimas, nes jam reikia nedaug vandens ir žemo ar vidutiniško apšvietimo lygio. Natūraliai apšviestame vonios kambaryje gėlė gali augti beveik be jokios priežiūros. Kaip kambarinė gėlė, tai yra nauja namų gyventoja. Šis augalas komerciškai dauginamas tik nuo 1990 m..

Bambukas: Bambukas yra mažai priežiūros reikalaujantis augalas, kuris gali klestėti vonios kambaryje. Tai geras pasirinkimas tiems, kurie neturi daug laiko skirti augalų priežiūrai, nes laistyti reikia tik kartą per savaitę.

Afrikos žibuoklės: afrikietiškos žibuoklės (lot. Saintpaulia), sanpaulijos yra populiarus pasirinkimas vonios kambariui, nes yra nedidelis augalas ir geba gerai augti esant prastam apšvietimui. Jos turi subtilius, spalvingus žiedus ir yra lengvai prižiūrimos.

Paparčiai: Paparčiai yra dar vienas puikus pasirinkimas vonios kambariui, nes jie gali puikiai augti didelės drėgmės aplinkoje. Jie yra įvairių formų ir dydžių, todėl galite pasirinkti tai, kas tinka jūsų erdvei.

Sukulentai: Sukulentai yra mažai priežiūros reikalaujantys augalai, kurie gali suteikti jūsų vonios kambariui žalumos. Jie gali kaupti vandenį savo lapuose ir stiebuose, todėl juos reikia laistyti tik kartą per savaitę.

Taip, kad gėlėms apsigyvenus jūsų vonios kambaryje, jūsų asmeninėje erdvėje taip pat gali apsigyventi gamta ir grožis. Nesvarbu, ar pasirinksite mažai priežiūros reikalaujančius sukulentus, ar tradicines vonios gyventojas – orchidėjas, yra daug būdų, kaip į vonios kambario dizainą įtraukti gėles ir augalus. Tinkamai prižiūrint ir skiriant šiek tiek dėmesio, šie augalai gali puikiai augti vonioje ir į jūsų kasdienybę įnešti šviežumo bei gyvybės pojūtį. Taigi kodėl gi nepabandžius ir nepažiūrėjus, kaip kambarinės gėlės gali pagerinti jūsų vonios kambario interjerą?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *