Skip to content

Puokščių priežiūra

puoksteKo gero, nerasime žmogaus, kuriam nebūtų malonu viena ar kita proga gauti gražių gėlių puokštės. Puokštė yra puiki dovana bet kokia proga ar priedas prie jos. Tačiau, kad padovanotos gėlės dar ilgai džiugintų jūsų akis, puokštę būtina prižiūrėti. Tad šį kartą pasidomėsime kaip reikia prižiūrėti puokštes.

Visų pirmiausia, reikėtų atkreipti dėmesį kokios gėlės sudaro puokštę ar kompoziciją. Jei puokštėje yra gausu gėlių, kurios labai mėgsta vandenį (baltųjų lelijų, tulpių), tokiu atveju reikia reguliariai tikrinti kiek vandens yra inde – jo turėtų būti iki pat indo viršaus.

Lygiai tą patį galima pasakyti ir apie gėles, kurioms nereikia daug vandens. Jei puokštė yra padaryta iš vandens nemėgstančių gėlių (herberų, pelėžirnių) – nepilkite daug vandens į indą, jo pakaks labai nedaug, priešingu atveju šių gėlių stiebai ims pūti.

Jei puokštėje yra kempinė, ją nuolatos reikia pripildyti vandeniu. Vandenį ant kempinės pilkite tol, kol ji nebepajėgs jo sugerti.

Tai, ar ilgai džiaugsitės dovanota gėlių puokšte ar jų kompozicija, priklausys ir nuo to, kaip laikysite gėles nakties metu. Jei norite, kad puokštė žydėtų ilgiau – naktį laikykite vėsioje patalpoje, tam puikiai tiks mažiausiai šildomos namų patalpos.

Dėmesį reikėtų atkreipti ir į tai ar gėlės, iš kurių yra padaryta puokštė, mėgsta saulės šviesą. Jei taip – tuomet puokštę laikykite ant palangės, kurią pasiekia saulės šviesa, jei ne  – parinkite kitą vietą.

Gėlės atrodys šviežiai ir žydės ilgiau, jei puokštę kartas nuo karto apipurkšite vėsiu minkštu vandeniu.

Gėlių žydėjimui įtakos turi ir vandens keitimas. Puokštei skirtą vandenį keiskite maždaug kas 3 – 4 dienas, jei vandenyje yra maisto medžiagų, skirtų gėlėms, vandenį pakaks keisti ir vieną kartą per savaitę. Keisdami vandenį švariai išplaukite indą, kuriame yra puokštė – susikaupusios bakterijos gali pakenkti gėlėms.

Viena pagrindinių priežasčių, dėl kurios tenka išmesti puokštę, yra nuvytimas. Norėdami kuo labiau nutolinti šį procesą, nestatykite indo su puokšte prie radiatorių ar ten, kur pasiekia tiesioginiai saulės spinduliai. Taip pat gėlių puokštės negalima laikyti ir prie televizoriaus – jo skleidžiama šiluma gali pagreitinti vytimą. Jei patalpos, kurioje yra laikoma gėlių puokštė, yra gausiai šildomas, puokštę reikėtų apipurkšti vandeniu kartą per kelias valandas.

Norint puokštę kuo ilgiau išlaikyti, reiktų pasirūpinti ir tuo, kad gėlėms netrūktų reikalingų medžiagų. Tai padaryti padės mikroelementų tirpalas. Labai svarbu, kad paruoštas tirpalas būtų reikiamos koncentracijos.

Taip pat kartą per keletą dienų nepamirškite pakirpti gėlių kotų (tai ypač svarbu, jei puokštė padaryta iš rožių ar chrizantemų) bei pašalinti nuvytusius lapus ar žiedlapius.

Yra gėlių, kurių žydėjimo laikas ypač trumpas. Šių gėlių žydėjimo laiką galite pailginti gėlės pamerkdami į vėsų vandenį ir palaikydami jas 1 – 2 minutes.

Jei nežinote, kokia priežiūra turėtų būti reikalinga gėlėms, iš kurių pagaminta puokštė, vos tik ją gavę, paieškokite informacijos apie gėlių priežiūrą, kadangi tik tinkamai prižiūrima puokštė puoš jūsų namus ilgą laiką.

Na, o pabaigai – dar vienas pastebėjimas. Dažnai puokštės būna ruošiamos ne tik iš gėlių, bet ir puošiamos įvairiomis dekoratyviomis detalėmis (drugeliais, kaspinėliais ir pan.). Nužydėjus puokštei dekoratyvinių papuošimų neišmeskite – pasilikite juos sau ir gamindami puokštę galėsite ją pagyvinti šiomis dekoracijomis.

1 thought on “Puokščių priežiūra”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *