Skip to content

Pilėja (Pilea)

PilejaDaugelis vertikalių ir kabinamų gėlių labiausiai yra vertingos jų lapija. Labiausiai populiari rūšis yra Pilea mollis arba Moon Valley ir P. Microphylla, kartais vadinama artilerijos gėle arba artileriniu paparčiu. Taip pat kita rūšis yra Pilea cadierei, Pilea nummulariifolia ir Pilėja Norfolk. Tai gėlės, kurias labai paprasta laikyti.

Auginimo sąlygos:

Apšvietimas: šviesi, netiesioginė šviesa. Saugokite nuo tiesioginių vasaros saulės spindulių.

Laistymas: Pilėjos rūšis mėgsta drėgningumą ir reikalauja pakankamai daug vandens. Neleiskite vasarą, jog žemė būtų sausa – išlaikykite žemę visuomet drėgną. Sumažinti vandens kiekį žiemą.

Temperatūra: Pilėjai geriausia temperatūra virš 10C.

Dirvožemis: geriausia dėrlingas, filtruotas žemės mišinys.

Daiginimas: Pilėjos šaknis labai paprasta apipjaustyti. Geriausiai daiginti iš brandžių pilėjų kiekvieną pavasarį. Geriausia vieta daiginimui yra drėgnos durpės ir laikyti šiltai kol išaugs šaknys. Kaitinimas yra būtinas.

Persodinimas: Persodinti ankstyvą pavasarį ar daiginti naują augalą iš senojo.

Auginimo patarimai: Pilėją nėra sudėtinga auginti. Su labai minimaliu rūpinimusi laistant vandenį, jos puikiai auga ir atnaujina lapus per vasaros mėnesius.  Žiemą auga lėtai. Visos Pilėjos turi gana linkstantį stiebą. Kad gėlė nebūtų tokia tanki, augimo metu šiek tiek ją suspauskite. Turėkite omeny, kad net tinkamas rūpinimasis negali sustabdyti augalui atrodyti pakankamai netvarkingam. Kai tai vyksta, pradėkite naują daiginimą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *