Kambarinės gėlės šv. Valentino dienai


Visi įsimylėjusieji vasario 14-ąją pasitinka šv. Valentino dieną. Tad jau nuo vasario pradžios parduotuvių vitrinos mirgėte mirga širdelėmis, rožytėmis, besibučiuojančiais angeliukais. Tačiau pagrindiniu šios dienos simboliu buvo ir išlieka gėlės, įkūnijančios grožį, džiaugsmą, laimę ir jausmų išsiskleidimą. Būtent gėlių pagalba galima išreikšti pačius nuoširdžiausius ir švelniausius jausmus, nesakant nereikalingų žodžių.

Todėl įsimylėjėliai visame pasaulyje šią dieną savo mylimiesiems įteikia prabangias rožių, lelijų, tulpių  puokštes arba elegantiškai  apipavidalintus orchidėjų žiedus. Ir labai graudu matyti kaip šis nuostabus grožis, vos praėjus keletui dienų, vazoje nuvysta ir yra išmetamas. Taip juk neturėtų būti, nes tas, kuris nori padovanoti „gyvą“ meilės priminimą, gali išrinkti kaip dovaną gyvą kambarinį augalą, kuris, skirtingai nuo skintų gėlių, nenuvys po keleto dienų.

Prekiautojai gėlėmis jau iš anksto ruošiasi šiai meilės dienai ir siūlo originalius kambarinius augalus, papuoštus kaspinais ir širdelėmis su linkėjimais. Specializuotose gėlių parduotuvėse  galima rasti širdies formos gebenę ryškiai raudoname vazonėlyje, nuostabias miniatiūrines dekoratyvines rožes,  gėlių karalienę – kilnią ir elegantišką orchidėją,  dailias neaukštas palmes,  papuoštas kaspinais arba tarp lapų paslėptais saldžiais siurprizais.

Dovanojant kambarines gėles, jūs dovanojate džiaugsmą, gerą nuotaiką ir sveikatą. Juk augalai mūsų namuose gerina aplinką ir turi teigiamos įtakos žmogui. Tokie augalai kaip lauras, mirta, rozmarinas, filodendras, fikusas gerai valo patalpų orą. Žydinčių kambarinių gėlių aromatai teigiamai veikia nervų sistemą: mėta ramina, melisa ir monstera nuima įtampą, kvapioji pelargonija palengvina depresiją.

Tokios egzotinės gėlės kaip pasakiška orchidėja arba žavingoji plumerija, kerinčios savo gracija ir elegancija, o taip pat simbolizuojančios žavesį ir aistrą, yra puikios šv. Valentino dienos dovanos.

Jeigu jūs nusprendėte šią dieną savo mylimąjai įteikti orchidėją, išsirinkite tą, kuri bus patalpinta į dekoratyvinę stiklinę vazą. Pirmiausia, tai gražu estetiniu požiūriu, be to,  yra patogu  norint toliau auginti gėlę. Kita vertus, orchidėja yra pakankamai ištvermingas kambarinis augalas, nereikalaujantis ypatingų laikymo sąlygų ir rūpestingos priežiūros.

Sanpaulijos, primulės arba gerberos, pasodintos į originalius gėlių vazonėlius, pavyzdžiui, į sodo laistytuvo arba bato formos vazonėlį, neabejotinai privers sublizgėti jūsų mylimosios akis.

Beje,  statistika byloja, jog daugiau nei 60 proc. europiečių vyrų šv. Valentino dienos proga norėtų gauti iš savo mylimų moterų gėlių. Geras pasirinkimas mylimojo dovanai  bus vazoninė gėlė anturis, kuris savo originalios formos raudonais žiedais  egzotiškai papuoš namų interjerą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *