Skip to content

Orchidėjos šalia jūsų

Tikriausiai nerasime nė vieno žmogaus, o juo labiau gėlininko, kuris nebūtų nieko girdėjęs apie  nuostabias orchidėjas. Tačiau kaip nebūtų keista, mažai kas galėtų pasigirti realiomis žiniomis ir patirtimi auginant šias nepaprastas gėles.

Visi žino, jog orchidėja yra pati gražiausia arba bent jau labiausiai neįprasta iš visų žinomų pasaulyje gėlių. Dėl to nesiginčysime. Bet kokiu atveju, nė vienas normalus žmogus, pirmą kartą pamatęs žydinčią orchidėją, negali likti jai abejingas ir ramiai praeiti pro šalį. Ir tai visiškai normali reakcija, nes dėl fantastinės šios gėlės formų įvairovės ir  neįprastos žiedų spalvų žaismės, orchidėjos neturi sau lygių tarp visų mūsų planetos augalų.

Be to, daugelis įsitikinę, jog orchidėjos auga išskirtinai tolimose tropinėse šalyse. Tai jau ne visai taip, nes iš 20 tūkst. orchidėjų rūšių daugelis iš jų auga vidutinio klimato šalyse.

Ir žinoma, dauguma žmonių įsitikinę, jog orchidėjų auginimas namuose ant palangės yra mažumos pašvęstųjų privilegija. Taip tikrai nėra. Auginti orchidėjas ne sunkiau (o dažnai ir paprasčiau) negu  daugelį kitų populiarių kambarinių gėlių.

Tiesiog orchidėjų kultūra yra neįprasta arba nestandartinė, tačiau jas auginti visai nėra sunku. Užtenka įsisavinti šiek tiek neįprastos gėlininkystės paslaptis, ir orchidėjų auginimas nebeatrodys labai sudėtingas ir paslaptingas.

Tarp orchidėjų galima sutikti didelių (ilgų) augalų, siekiančių net keletą metrų ilgio, ir visiškai miniatiūrinių egzempliorių, kurių suaugusio augalo žydintis krūmas lengvai telpa į degtukų dėžutę.

Orchidėjos žiedlapiai nuostabūs. Jų apimtis gali varijuoti nuo kelių milimetrų iki 25 – 30 cm. Jie gali augti po vieną arba žiedynais. Kai kurie žiedynų stiebai siekia kelių metrų ilgį ir ant savęs gali turėti net daugiau kaip šimtą žiedų.

Daugelis orchidėjų turi nuostabiai tobulą prietaisą aprūpinantį žiedadulkių pernešimą nuo žiedo ant žiedo. Jeigu orchidėjos žiedai neapdulkinami, žiedadulkės ant augalo išsilaiko labai ilgai. Vidutiniškai daugumos orchidėjų žiedai nepraranda savo gaivumo ir dekoratyvumo  maždaug 1-2 mėnesius.

Beje, ir čia būna išimčių. Kai kurių orchidėjų rūšių žiedai gali išsilaikyti iki pusmečio, kai tuo tarpu pas kai kurias orchidėjas  žiedai nužydi  tiesiog per porą dienų arba net valandų.

1 thought on “Orchidėjos šalia jūsų”

  1. Labai mėgstu orchidėjas ir turiu jų tikrai labai daug. Tie žiedai man tiesiog nuostabūs. Tad orchidėjos nežydi pas mane, o dažniausiai taip būna, kad kai nužydi, tai visos kartu. Radau alternatyvą – tai negyvos gėlės. Pakolkas turiu vieną orchidėjų kompoziciją, bet esu labai patenkinta, jeigu kokybiška, nelabai skiriasi nuo gyvos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *