Skip to content

Mimoza

mimoza1Mimoza (lot. Mimosa) priklauso pupinių šeimos augalų grupei. Šios gėlės tėvynė yra Brazilija, tačiau mimoza plačiai paplitusi Afrikos, Amerikos ir Rytų Azijos regionuose. Gyvojoje gamtoje priskaičiuojama apie 550 mimozos rūšių. Šis augalas, kuris auginamas ir kaip kambarinė gėlė, auga tropikų ir subtropikų rajonuose.

Mimoza itin jautrus augalas, neperneša užteršto oro, todėl jos negalima auginti tame kambaryje, kur yra rūkoma. Šios gėlės nereikia laikyti iki sekančio žydėjimo, ją geriau kasmet dauginti sėklomis. Mimoza su amžiumi praranda savo dekoratyvinį patrauklumą, jos ūgliai labai ištįsta, o per visą sezoną jų ilgis gali pasiekti net daugiau kaip vieną metrą. Žydint mimozai lieka labai daug šiukšlių – vienadienių žiedų ir žiedadulkių, todėl šią gėlę geriau apgenėti.

Ši gėlė gerai toleruoja genėjimą net ir tuo atveju jei ant stiebo nelieka nė vieno lapelio. Tačiau tada mimozai reikia daug šviesos. Ši gėlė puikiai vystosi laikoma prie lango, esančio Rytų ir Pietryčių pusėje.

mimoza2Laikymo vieta. Mimoza yra labai šviesą mėgstanti gėlė. Ji puikiai vystosi ir auga padidintos drėgmės sąlygomis, esant +20° С – +24° С oro temperatūrai.

Apšvietimas. Ši gėlė mėgsta ryškią šviesą.

Laistymas. Mimozą reikia laistyti vidutiniškai. Žemė gėlės vazone visada turi būti šiek tiek drėgna. Laistyti mimozą reikia minkštu kambario temperatūros vandeniu.

Oro drėgmė. Šiai gėlei reikalinga padidinta oro drėgmė. Kaip papildomą oro drėkinimo priemonę į mimozos vazoną galima įdėti drėgnų durpių.

Dauginimas. Mimoza dauginama sėklomis. Pavasarį ir vasarą šią gėlę galima dauginti ir viršūnėlių auginiais.

Persodinimas. Mimozos persodinti nereikia.

2 thoughts on “Mimoza”

  1. Sveiki, ar pas jus galima įsigyti mimozą? Konkrečiai domina mimoza jautrioji, kuri suskleidžia lapus nuo prisilietimo?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *