Skip to content

Guzmanija

guzmanijaGuzmanija (lot. Guzmania) priklauso bromelijinių šeimos augalų grupei. Šio augalo tėvynė yra Pietų Amerikos miškai. Guzmanija labai paplitusi tarp bromelijinių augalų mėgėjų dėl puikaus gėlės žiedyno. Šiai gėlei reikia daug vietos, nes augdama ji labai išsiplečia į šonus. Guzmaniją geriausia pastatyti atskirai nuo kitų augalų prie lango.

Laikymo sąlygos. Vasarą gėlė laikoma įprastoje kambario temperatūroje (+22° С – +25° С), žiemą ją reikia laikyti vėsiau (+16° С – +20° С), žiemos minimali temperatūra – +15° С.

Apšvietimas. Guzmanija mėgsta lengvą šešėlį. Gėlę būtina apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Žiemą augalą reikia laikyti šviesioje patalpoje. Guzmanija puikiai jaučiasi prie rytinės arba vakarinės pusės lango.

Laistymas. Guzmanija laistoma kaip ir visi bromelijiniai augalai, tiesiai į lapų rozetę, kurią 2/3 reikia užpildyti vandeniu. Laistymui reikia naudoti gerai nusistovėjusį, kambario temperatūros vandenį. Pavasarį ir vasarą vanduo gėlės lapų rozetėje turi būti nuolat, jį reikia pakeisti šviežiu nors kartą per mėnesį. Žiemą guzmanija laistoma atsargiai ir tiesiai į žemę, o ne į lapų rozetę.

Oro drėgmė. Augalas mėgsta kai jį reguliariai apipurškia, o tai reikia reguliariai daryti, jei guzmanija laikoma per daug šiltoje patalpoje, o taip pat žiemą, kai bute įjungtas centrinis šildymas.

Tręšimas. Augalas nuo gegužės iki rugpjūčio tręšiamas kartą per mėnesį. Trąšos skiedžiamos vandeniu, skirtu laistymui ir laistoma tiesiai į lapų rozetę. Naudojamos trąšos, skirtos bromelijiniams augalams.

Persodinimas. Augalas persodinamas ne dažniau kaip kartą per du metus. Žemių mišinys persodinimui: lengva velėnos žemė, durpinė žemė, lapinė žemė, puveninga žemė ir smėlis (viskas lygiomis dalimis). Persodinimui taip pat galima naudoti specialų žemių mišinį, skirtą orchidėjoms. Guzmanijos nereikėtų persodinti į per daug gilų vazoną, geriau naudoti plačias ir negilias talpas.

Dauginimas. Guzmanija dauginama šoniniais ūgliais, kuriuos galima nupjauti po to, kai pas juos atauga šaknys.  Taip pat gėlę galima dauginti ir sėklomis, kurios pasėjamos į lapinės žemės ir smėlio mišinį.

7 thoughts on “Guzmanija”

  1. Pas mane mano gelytes Guzmania ziedas nudziuvo,ar galima nukirpti ,ar isleis nauja zieda ,ar jinai zydi visa laika.?

  2. Buvau gavusi dovanų Guzmaniją. Tik rai įspūdingas augalas, tik sakyčiau gana sudėtinga prižiūrėti. Nors laisčiau tik pildama vandenį į lapų taure po poros metų žiedas išpuvo, o ir netrukus visi lapai nupuvo. Buvo labai gaila, bet teko išmesti…

  3. Mano gėlytei dar tik pusė metų , o ji jau išleido du daigelius , kada juos atskirti galėčiau ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *