Skip to content

Kambarinės rožės ir jų priežiūra

RozesKalbant apie rožes, pirmiausia verta pasidomėti jų istorija. Anot istorinių šaltinių, šios nuostabios gėlės yra kilusios iš Persijos. Yra padavimas, pasakojantis apie tai, kaip Lakšmi – gražiausia pasaulio moteris gimė ką tik prasiskleidusiame rožės žiede. Visais laikais rožės buvo laikomos vienomis gražiausių gėlių, o mokslininkai įrodė, jog šios gėlės pasižymi stipriausiu relaksuojamuoju poveikiu žmogui.

Kambarinių rožių rūšys

Kambariuose dažniausiai auginamos nykštukinės, bengalinės, arbatinės bei poliantinės rožės. Pasidomėsime kiekviena iš šių rožių rūšių.

Nykštukinės kambarinės rožės

Nykštukinės kambarinės rožės žydi įvairiausiomis spalvomis bei atspalviais, skleidžia malonų, sodo rožėms būdingą aromatą. Jei norite, kad nykštukinės kambarinės rožės atrodytų įspūdingiau – į vieną vazoną  sodinkite po 4 – 5 šių rožių krūmelius.

Bengalinės kambarinės rožės

Šios rožės yra kilusios iš Indijos. Palyginti su nykštukinėmis  kambarinėmis rožėmis, bengalinės rožės yra labai lepūs augalai, reikalaujantys daug priežiūros. Jei rožių priežiūrai negalite skirti daug laiko, verčiau rinkitės nykštukines kambarines rožes.

Arbatinės kambarinės rožės

Arbatinių  rožių tėvyne yra laikoma Kinija. Šių rožių krūmelių aukštis yra 60 – 80 cm, žiedai dideli – 10 – 12 skersmens, žydi įvairiomis spalvomis.

Poliantinės kambarinės rožės

Šios rožės gautos sukryžminus gausiažiedį erškėtį su kininiu erškėčiu. Šių rožių krūmeliai yra 30 – 50 cm aukščio, žiedai 3 – 5 cm skersmens. Vienas pagrindinių šių rožių privalumų yra tas, jog jos yra labai atsparioms įvairioms ligoms bei šalčiams.

Kaip žiūrėti kambarines rožes?

Vos tik įsigiję vienos ar kitos kambarinę rožę, uždenkite ją polietileniniu maišeliu – tokiu būdu apsaugosite augalą nuo temperatūrų kaitos. Uždengtą kambarinę rožę laikykite maždaug 3 savaites (reguliariai sudrėkindami) ir tik po to pratinkite prie kambario temperatūros.

Auginant kambarines rožes svarbiausia apsirūpinti, kad  joms pakaktų vietos – ankštame vazone greitai perdžiūva žemės grumstai, tad dėl šios priežasties kambarinės rožės gali žūti. Kad taip nenutiktų, kambarines rožes  laistykite gausiai ir reguliariai, o lapelius purkškite vandeniu. Svarbiausia, kad vandens netrūktų rožių žydėjimo laikotarpiu. Bus idealu, jei šalia vazono, kuriame auga rožės, pastatysite  indą su vandeniu.

Auginantiems kambarines rožes nederėtų pamiršti, jog pats geriausias šių augalų persodinimo laikas yra kovo mėnuo. Dirvožemis, į kurį bus persodinamos kambarinės rožės turėtų būti paruoštas iš komposto, durpių bei smėlio santykiu 2:2:1. Na, o jei kambarinių rožių persodinti nereikia, tokiu atveju pakeiskite viršutinį žemių sluoksnį.

Kalbant apie kambarinių rožių priežiūrą, dera nepamiršti ir  šių gėlių laikymo sąlygų. Atminkite, jog kambarinės rožės labai mėgsta šviesą ir gryną orą, tad jas laikykitės ant gausiausiai apšviečiamos palangės – tam labiausiai tiks pietryčiuose bei pietvakariuose esančios palangės. Nepamirškite reguliariai vėdinti patalpas, kadangi rožės labai mėgsta gryną orą. Tvankūs, saulės nepašviesti kambariai – bene pati blogiausia patalpa kambarinių rožių laikymui. Maža to, kambarines rožes reikia saugoti nuo perkaitimo. Jei tik turite galimybę, šiltuoju metų laiku kambarines rožes išneškite lauką, tokiu būdu jos gaus daugiau tiesioginių saulės spindulių bei gryno oro.

Spalio pabaigoje – lapkričio pradžioje kambarines rožes reikėtų perkelti į vėsią patalpą ir ten laikyti iki kovo pradžios. Būtų idealu, jei patalpoje, kurioje rožės bus laikomos per žiemą temperatūra siektų 0 laipsnių.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *