Kaip išsirinkti kambarinius augalus?

Norėdami išsirinkti augalą savo namams, jūs turite iš anksto nustatyti, ar būsima kambarinė gėlė turės visas normalias sąlygas augti jūsų namuose. Tam reikia žinoti jūsų pasirinkto augalo vystymosi ir augimo ypatumus, jo laikymo sąlygų poreikius, ir įvertinti jūsų galimybes: ar galėsite pasirūpinti reikalinga augalui oro temperatūra, užtikrinti reikalingą oro drėgmę ir apšvietimą.

Įsigytas kambarinis augalas pirmiausia turi būti sveikas. Geriausia augalą įsigyti specializuotuose medelynuose ar gėlininkystės ūkiuose – parduotuvėse, kuriuose tie augalai yra tiesiogiai auginami ir kur jiems garantuota profesionali priežiūra.

Renkantis kambarinį augalą, pirštu patikrinkite jo žemių drėgnumą: jeigu pirštas šlapias, vadinasi  augalas perlietas. Tokio augalo, o taip pat ir perdžiūvusioje žemėje esančio augalo pirkti nevertėtų.

Atkreipkite dėmesį, kur parduotuvėje laikomi augalai. Nesirinkite augalų, kurie pastatyti skersvėjyje: prie orlaidžių ir durų. Skersvėjis itin pavojingas kambariniams augalams šaltuoju metų laiku. Peršaldyti augalai juos įsigijus ilgai serga.

Pirmiausia įsigiję kambarinį augalą būkite labai atidūs savo naujam gyventojui, stebėkite, kaip augalas jaučiasi naujoje vietoje, ar jam patogu. Neskubėkite perkėlinėti jo iš vienos vietos į kitą, ieškodami geriausios vietos.

Jeigu patalpoje sausa, o augalui reikalingas drėgnesnis oras,  pastatykite greta vazonėlio lėkštelę su vandeniu, drėgnomis samanomis, dažniau apipurkškite augalo lapus kambario temperatūros vandeniu, jeigu tai galima daryti (kaip, pvz., begonijoms).

Kada geriau įsigyti augalą? Žinoma, geriausia tai daryti pavasarį, vasarą arba rudenį, t. y. daugiau ar mažiau šiltu metų laiku. Jeigu visgi prireikė įsigyti kambarinį augalą žiemą, prisilaikykite tokių rekomendacijų:

•    Prieš išnešant augalą į šaltį, paprašykite pardavėjo, kad rūpestingai supakuotų jį į kelis sluoksnius gėlių popieriaus, o jeigu šaltis pakankamai stiprus, apvyniokite supakuotą į popierių augalą dar ir vilnoniu šaliku.

•    Kada parsinešite pirkinį namo, nereikėtų skubėti iš karto jį išvynioti, kaip gal jums norėtųsi. Mat  staigus temperatūrų svyravimas gali sukelti augalui stresą.  Tegul supakuotas augalas šiek tiek pastovi, prisitaiko prie naujų sąlygų. O išpakuoti jį reikėtų palaipsniui, nuimant vieną popieriaus sluoksnį po kito.

•    Net šviesą mėgstančius augalus iš karto juos įsigijus nereikėtų statyti į labiausiai apšviestą vietą, ant palangės, o pirmą dieną palaikyti juos šiek tiek pritemdytoje vietoje.

•    Renkantis augalą, atkreipkite dėmesį į jo išorę. Jis neturi turėti ištysusių ir iškraipytų ūglių, gėlių ligų arba kenkėjų pėdsakų. Patikrinkite, ar gėlės etiketė atitinka tikslų augalo rūšies aprašymą. Jeigu perkate žydinčią gėlę, pasirinkite tą augalą, kuris turi daugiau pumpurų.

Kaip išsirinkti kambarinius augalus?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top