Skip to content

Jakobinija

jakobinija1Jakobinija (lot. Jacobinia) priklauso akantinių šeimos augalų grupei. Šios gėlės tėvynė – Brazilija ir jos tropiniai regionai. Gyvojoje gamtoje priskaičiuojama apie 420 šios gėlės rūšių. Jakobinija – tai visžalis augalas, gali būti auginama kaip krūmas arba puskrūmis, kuris gyvojoje gamtoje auga tropikuose arba subtropikuose ir yra paplitęs visame pasaulyje.

Šią gėlę vasarą būtina apskabyti, o pavasarį reikia apgenėti, nes jakobinija stipriai išauga ir mažai šakojasi. Ši gėlė puikiai tinka kai reikia apželdinti tarnybines patalpas, žiemos sodus ir kaip atskira gėlė kompozicijose su kitomis rūšimis. Jakobinija žydi neilgai pačioje vasaros pabaigoje. Ši gėlė išauga iki 1,3 metrų aukščio ir didesnė. Laikui bėgant augalas praranda savo patrauklią dekoratyvinę išvaizdą. Po to, kai jakobinija nužydi, reikia apgenėti jos stiebus. Žiemos metu vazoną su augalu reikia laikyti gerai apšviestoje ir šiltoje patalpoje. Aplink šią gėlę būtina palaikyti tinkamą oro drėgmę, ypač vasaros metu.

Laikymo vieta. Jakobiniją reikia laikyti šviesioje, saulėtoje vietoje. Vasaros metu šią gėlę geriau išnešti į gryną orą: į balkoną, sodą arba terasą. Žiemos metu jakobiniją reikia laikyti patalpoje, kur oro temperatūra siektų +10° С – +15° С.

Apšvietimas. Jakobinija mėgsta ryškią šviesą. Tačiau kai kurios šios gėlės rūšys neperneša tiesioginių saulės spindulių. Todėl išnešus jakobiniją į gryną orą, reikia saugoti ją nuo tiesioginės saulės, o žiemos metu laikyti patalpoje, esant +16° С – +18° С oro temperatūrai.

jakobinija2Laistymas. Šią gėlę reikia gausiai laistyti. Žemė vazone turi būti visuomet drėgna. Tačiau negalima gėlės perlaistyti, kaip ir negalima leisti, kad žemė perdžiūtų.

Oro drėgmė. Jakobinija mėgsta vidutinę oro drėgmę.

Tręšimas. Šią gėlę reikia tręšti intensyvaus jos augimo laikotarpiu nuo balandžio iki rugpjūčio, vieną kartą per savaitę. Likusiu laiku jakobinija tręšiama vieną kartą per mėnesį. Tręšiama specialiomis trąšomis, skirtomis žydinčioms kambarinėms gėlėms.

Dauginimas. Jakobinija dauginama auginiais. Norint šią gėlę dauginti auginiais kambario sąlygomis, geriau panaudoti žalius nesumedėjusius auginius, kuriuos reikia įstatyti į indą su vandeniu ir palikti įsišaknyti. Galima leisti įsišaknyti jakobinijai ir lengvame durpių bei smėlio substrate. Jeigu norite kompaktiško jakobinijos krūmelio, į vieną vazoną pasodinkite po du tris gėlės auginius. Taip pat jakobinija dauginama sėklomis, kurios sėjamos pavasarį, esant +16° С oro temperatūrai.

Persodinimas. Jakobiniją reikia persodinti kasmet. Žemių mišinys persodinimui: velėnos žemė, lapinė žemė, durpinė žemė ir smėlis (1:1:1:1).

1 thought on “Jakobinija”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *