Glorioza (lot. Gloriosa) priklauso lelijinių šeimos augalų grupei. Gėlė žydi vasaros viduryje, ji turi liaunus stiebus, todėl gloriozai reikia atramos. Dėmesio, glorioza turi nuodingas antžemines dalis ir šaknis, todėl elgtis su šiuo augalu reikia labai atsargiai.
Laikymo vieta. Gloriozą reikia laikyti šiltoje ir gerai apšviestoje vietoje. Vasarą gėlę reikia išnešti į gryną orą ir ūglius pririšti prie atramos. Rudenį, kai ūgliai nudžiūva, stiebagumbį reikia palikti vazone ir per visą žiemą nelaistyti laikant +12° C – +15° С oro temperatūroje. Žiemos pabaigoje, vasarį stiebagumbį reikia nuvalyti ir persodinti į gėlėms skirtą žemę. Persodinimas vykdomas esant +20° С oro temperatūrai.
Apšvietimas. Glorioza mėgsta ryškią šviesą.
Laistymas. Vasarą šią gėlę reikia laistyti vidutiniškai. Pradedant nuo rudens laistymas suretinamas, o po nudžiūvimo ir visiškai užbaigiamas.
Oro drėgmė. Glorioza mėgsta vidutinę oro drėgmę. Tačiau šią gėlę reikia dažnai apipurkšti.
Tręšimas. Augalas pavasarį ir vasarą tręšiamas kartą per 2-3 savaites pusiau koncentruotomis trąšomis.
Dauginimas. Glorioza dauginama sėklomis ir stiebagumbiais. Gėlė, kuri auginama iš sėklų, sužydi tik po dviejų metų. Stiebagumbis – vaikas būtinai turi būti nepažeistas, nes kitu atveju jis neišleis ataugų. Stiebagumbiai sodinami žiemą (nuo sausio iki kovo) į atskirus vazonus po vieną, po to pastatomi į šiltą vietą lengvai juos drėkinant. Kai tik pasirodys pirmieji ūgliai, laistyti reikia pradėti gausiai, o patį augalą pastatyti į šviesią vietą. Sėklas reikia pasėti sausio mėnesį į lapinę žemę.
Persodinimas. Glorioza persodinama į žemių mišinį iš lapinės žemės, velėnos žemės, puveningos žemės su durpėmis ir smėliu (viskas lygiomis dalimis).
Auginimo sunkumai. Glorioza gali būti pažeista raudonosios voratinklinės erkutės, o taip pat gėlė neperneša vandens trūkumo. Todėl reikia nuolat prižiūrėti, kad neperdžiūtų augalo šaknys.