Gesnerijinių šeima: gėlių priežiūros ypatumai


gesneriniai3Gesnerijinių augalų šeima kambarinėje gėlininkystėje yra populiari vien dėl savo gausiai žydinčių gėlių. Šios šeimos gėlės yra dalijamos į dvi grupes – su stiebagumbiais ir be jų, t.y.  su šakniastiebiais. Stiebagumbiniai gesnerijinių šeimos augalai turi ramybės laikotarpį, kurio metu būtina saugoti stiebagumbius sausame smėlyje ir šiltoje vietoje.

Žiemos laikotarpiu daugumą šios šeimos augalų būtina laikyti patalpoje, kurios oro temperatūra +17° С – +18° С. O kai kurioms gesnerijinių šeimos gėlėms žydėjimui reikalinga sumažinta oro temperatūra iki +12° С – +13° С.

Gesnerijiniams augalams reikalingas ryškus ir pasklidęs apšvietimas su pritemdymu karštomis vasaros valandomis. Žiemos laikotarpiu apšvietimas gali būti nepakankamas, jeigu gėlė stovi kambaryje į  Šiaurės arba Rytų pusę. Esant silpnam apšvietimui, gėlių lapų rozetės gali išglebti, nauji lapai būna pernelyg smulkūs, o ūgliai ištįsta.

gesneriniaiŠios šeimos kambarinės gėlės mėgsta drėgną orą, tačiau nepatartina, kad vandens patektų ant šių gėlių lapų. Oro drėkinimui geriau pastatyti tokių gėlių vazonėlius ant padėklų su šlapiu keramzitu arba gargždu. Labai karštomis vasaros dienomis, jei tokios gėlės stovi pavėsyje, aplink jas, bet jokiu būdu ne ant jų lapų, labai smulkiu purkštuvu galima apipurkšti vandeniu.

Laistyti šios šeimos kambarines gėles reikia kambario temperatūros vandeniu, tačiau jų neperlaistykite, o taip pat neleiskite, kad perdžiūtų žemė vazonėlyje.

Gesnerijinių šeimos gėlių persodinimui reikalingas žemių mišinys: velėna, lapinė žemė, durpinė žemė ir smėlis (1:2:1:1/2). Dirvožemis šios šeimos augalams bet kuriuo atveju turi būti drėgnas,  pralaidus orui ir silpnai rūgštus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *