Skip to content

Gašlokė

sprekelija1Gašlokė (lot. Sprekelia) priklauso amarilinių šeimos augalų grupei. Gašlokės tėvynė – Meksikos kalnų miškai. Ši gėlė žavi savo efektingais žiedais, kurie panašūs į atogrąžų orchidėjų. Gašlokė Europoje žinoma kaip actekų lelija. Ji turi ryškiai raudonus, aksominius žiedus, kurie pasirodo birželio mėnesį. Gėlė žydi apie dvi tris savaites.

Po to, kai gėlės lapai nuvysta, reikia iškasti jos svogūnėlius ir saugoti juos sausoje bei vėsioje vietoje iki būsimo pasodinimo. Gašlokė puikiai tinka balkonų, taip pat sodo paradinių klombų ir alpinariumų papuošimui.

Laikymo vieta. Gašlokę reikia laikyti šviesioje ir saulėtoje vietoje. Jau nužydėjusią gėlę antroje gegužės pusėje galima išnešti į sodą arba balkoną, prižiūrint svogūnėlį tol, kol gėlė vėl pražysta. Rudenį prieš šalčius įneškite augalą į namus ir laikykite +15° С oro temperatūroje. Pavasarį persodinkite gašlokę į šviežią žemę.

Apšvietimas. Ši gėlė mėgsta ryškią šviesą.

Laistymas. Pačioje gėlės augimo pradžioje ją reikia laistyti atsargiai, vėliau reikia laistyti vidutiniškai, kol išdžiūsta lapai. Po to, kai lapai visiškai išdžiūva, laistymą reikia visiškai nutraukti.

Oro drėgmė. Gašlokei reikalinga vidutinė oro drėgmė.

Dauginimas. Pavasarį gėlė dauginama persodinant svogūnėlių „vaikus“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *