fryzija1Fryzija (lot. Vriesea) priklauso bromelijinių šeimos augalų grupei. Šios gėlės tėvynė yra Pietų ir Centrinė Amerika, Antilų salos. Gyvojoje gamtoje priskaičiuojama apie 250 šios gėlės rūšių. Jų yra žalialapių ir margalapių. Populiariausia veislė — Vriesea spletidens “Ugninis kalavijas”. Ji suformuoja maždaug pusmetrio aukščio lapų skroteles ir vieną raudoną plokščią varpą. Lapai išmarginti ryškiais rudai raudonais skersiniais dryžiais.

Laikymo vieta. Fryzija yra šilumą ir šviesą mėgstantis augalas. Ši gėlė puikiai jaučiasi ant vakarų ir šiaurės pusės palangės. Vasarą fryziją reikia laikyti +22° С +24° С oro temperatūroje, žiemą – +18° С oro temperatūroje. Minimali temperatūra –  +16° С.

Apšvietimas. Fryzija mėgsta ryškią ir pasklidusią šviesą su šiek tiek tiesioginių saulės spindulių ryte ir vakare.

fryzija2Laistymas. Šią gėlę pavasarį ir vasarą reikia gausiai laistyti, žemė visada turi būti lengvai drėgna. Žiemą laistymas suretinamas iki vidutinio. Laistoma tiesiai į gėlės rozetę. Vanduo laistymui turi būti šiltas ir nusistovėjęs.

Oro drėgmė. Fryziją reikia periodiškai apipurkšti.

Tręšimas. Ši gėlė tręšiama pavasarį ir vasarą specialiomis trąšomis, skirtomis bromelijiniams augalams. Taip pat fryziją galima tręšti ir kitomis trąšomis, skirtomis žydintiems augalams, tik rekomenduojamą trąšų dozę reikia sumažinti per pusę.

Dauginimas. Fryzija dauginama šoniniais ūgliais.

Persodinimas. Ši gėlė persodinama kasmet po žydėjimo. Žemių mišinys persodinimui: lapinė žemė, pušų žievė, samanos arba susmulkintos paparčio šaknys, smėlis (3:1:1). Taip pat gėlės persodinimui galima naudoti specialų žemių mišinį, skirtą bromelijiniams augalams. Vazonas, į kurį bus persodinama gėlė, turi būti platus ir negilus.

Fryzija

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top