Skip to content

Ceropegija: ką verta žinoti apie šį kambarinę vijoklinę gėlę?

ceropegiaCeropegija – tai vijoklinė klemalinių šeimos gėlė, kuri puikiai geba taupyti vandenį, o esant reikalui ilgą laiką gali išbūti ir be vandens. Būtent dėl šios priežasties, šios gėlės yra puikus pasirinkimas tiems žmonėms, kurių dažnai nebūna namuose ar negali skirti daug laiko augalų priežiūrai. Šis sukulentas,  žydintis blyškiai rožiniais žiedais, yra labai populiarus Madagaskare, Naujoje Gvinėjoje bei Pietų Afrikoje. Ceropegija – daugiametis žolinis augalas, turintis į gumbą panašų šakniastiebį bei ovalius, mėsingus lapus. Šis vijoklinis augalas žydi tik vasaros metu.

Ši gėlė puikiai auga sausose vietovėse, o auginantiems ją namuose derėtų atminti, jog stovintis vanduo bei perlaistymas yra didžiausi šios gėlės priešai.  Nors ši gėlė puikiai auga sausose vietovėse, taip pat reikėtų nepamiršti, jog tiesioginiai saulės spinduliai taip pat gali jai pakenkti. Ši vijoklinė gėlė, kaip ir daugelis kitų, nėra išimtis – jai reikia daug šviesos  bei gryno oro, taigi šią gėlę geriausia laikyti puikiai apšviestoje, dažnai vėdinamoje patalpoje. Jei gėlę laikysite ne kambaryje, o balkone, iš anksto pasirūpinkite, kad gėlė būtų apsaugota nuo vėjo ir lietaus. Dėmesį reikia atkreipti į tai, jog gėlės priežiūra įvairiais metų laikais skiriasi: šiltuoju metu laiku šios gėlės turėtų būti laistomos reguliariai ( kai tik pradžiūva) ir yra tręšiamos kartą per dvi savaites trąšomis, skirtomis kaktusams, o žiemos metu šias gėles reikėtų laistyti 1 – 2 kartus per mėnesį.  Bus idealu, jei šią gėlę auginsite kabančiuose vazonuose, kadangi gėlės stiebeliai yra labai ploni bei gležni. Stiebeliai gali užaugti iki 5 metrų ilgio, tad šiai gėlei reikia nemažai erdvės.  Beje, stiebeliai turi baltus gumbelius – būtent juose yra kaupiamas vanduo.  

Kalbant apie šios gėlės ypatybes, reikia pabrėžti, jog ceropegija nėra vien tik puikios išvaizdos vijoklinė gėlė, kuri puikiai tinka auginimui kambariuose: anot specialistų, ši gėlė spinduliuoja ramybę bei džiaugsmą, teikia kūno, proto ir sielos pusiausvyrą. Kuo dažniau dovanosite šios gėlės daiginius kitiems – tuo daugiau džiaugsmo ir ramybės paskleisite. Taigi, ceropegija gali tapti puikia dovana artimiesiems, vertinantiems kambarines gėles.

Gėlės dauginimas

Pats tinkamiausias laikas šios gėlės dauginimui yra pavasaris. Ceropegija yra dauginama daiginiais, kur kas rečiau – sėklomis. Šios gėlės stiebo gumbeliai įsišaknys vos tik prisiglaudę prie drėgno žemės paviršiaus.

Apibendrinant galima teigti, jog jei labai mėgstate kambarines vijoklines gėles, tačiau negalite daug laiko skirti jų priežiūrai – ceropegijos yra pats geriausias pasirinkimas. Beje, specialistai teigia, jog ceropegijos yra puikus pasirinkimas ir vaikų kambariui pagyvinti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *