Skip to content

Brachichitonas

brachichitonas1Brachichitonas (lot. Brachychiton) priklauso kakavmedinių šeimos augalų grupei. Šio augalo tėvynė yra Rytų ir Centrinė Australija. Brachichitonas yra gana retas augalas, o tarp auginamų namuose dažniau sutinkamas įvairiaspalvis brachichitonas.

Laikymo vieta. Vasarą augalą geriau laikyti gryname ore, o jeigu nėra tokios galimybės, tada gėlę reikia laikyti gerai vėdinamoje patalpoje. Žiemą šį augalą reikia laikyti vėsesnėje patalpoje, kur oro temperatūra siekia +12° С.

Apšvietimas. Brachichitonas mėgsta ryškią šviesą.

Laistymas. Augalas laistomas taip, kad žemė nebūtų per daug drėgna. Nuo lapkričio iki vasario (ramybės laikotarpiu) gėlė laistoma rečiau.

Oro drėgmė. Brachichitonui reikalinga vidutinė oro drėgmė.

Tręšimas. Ši gėlė nuo pavasario iki vėlyvos vasaros  kartą per mėnesį tręšiama kambariniams augalams skirtomis trąšomis. Gėlės augimo laikotarpiu tręšiama dažniau.

Persodinimas. Brachichitonas persodinamas retai ir tik tuo atveju, kai žemė vazone būna pilnai apraizgyta augalo šaknų. Augalas persodinamas pavasarį, į purią smėlingą žemę.

Dauginimas. Pavasarį galima pabandyti įšaknyti augalo viršūnėlių ūglius. Apdorojus ūglius augimo stimuliatoriumi, auginius reikia patalpinti į drėgną smėlio (1 dalis) ir durpių (1 dalis) mišinį, o po to  auginius pastatyti į šviesią ir šiltą  (+25° С) vietą bei uždengti plėvele arba stiklu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *