Skip to content

Bananas

bananas1Bananas (lot. Musa) priklauso bananinių šeimos žolinių augalų grupei. Jo tėvynė yra Indija, Australija, Filipinai. Bananą galima auginti ir kaip kambarinį dekoratyvinį augalą, ne tik kaip vedantį vaisius. Geriau bananą auginti šiltnamyje, o ne kambaryje, tačiau ir auginant šiltnamio sąlygomis reikia rūpestingai pasirinkti banano rūšį.

Laikymo sąlygos. Bananas – atogrąžų augalas, todėl geriau jaučiasi oranžerijoje. Vasarą bananą galima perkelti į sodą arba į daugiabučio balkoną ir pastatyti saulėtoje, šiltoje vietoje. Žiemą šis augalas turi būti laikomas patalpoje, kurioje oro temperatūra nekrenta žemiau +15° С.

Apšvietimas. Šis atogrąžų augalas mėgsta ryškią šviesą su šiek tiek tiesioginių saulės spindulių.

Laistymas. Bananas vasarą laistomas gausiai, žiemą – vidutiniškai Vasarą banano vazone žemė turi būti visuomet drėgna.

Oro drėgmė. Šis augalas labiau mėgsta vidutinę oro drėgmę. Vasarą banano lapus būtina reguliariai apipurkšti. Žiemą, jeigu augalas laikomas vėsioje patalpoje, užtenka valyti jo lapus drėgna kempine.

bananas2Persodinimas. Bananas persodinamas pavasarį į gerokai didesnį vazoną, o ant vazono dugno reikia pakloti gerą drenažą. Persodinimui skirta žemė yra standartinė, tik į ją reikia pridėti priemolio ir ilgo veikimo trąšų.

Dauginimas. Bananas dauginamas šoniniais ūgliais, kurie pasirodo iš seno augalo šakniastiebio. Taip pat bananas gali būti dauginamas ir sėklomis. Pasėtas augalo sėklas reikia pridengti stiklu ir laikyti +20° C – +25° С temperatūroje.

Galimi sunkumai. Nesant pakankamai oro drėgmės, taip pat esant žiemos skersvėjams bananą gali pažeisti skydamaris, voratinklinė erkutė ir tripsai.

1 thought on “Bananas”

  1. Mano pirmametis bananas priaugino daug šoninių atžalų. Ar jas palikti, ar geriau išlaužyti?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *