Pagrindine šie augalai auga tropikuose ir subtropikuose. Žinoma, yra daug rūšių ir veislių. Kai kurie auginami kaip kambariniai augalai, nes akalifa pasižymi dideliais dekoratyviniais lapais, bei originaliomis spalvomis.
Akalifa hispida (Acalypha hispida) yra labai efektinga, atrodo, kaip katės uodega ir užauga iki pusės metro. Pagrinde būna raudonos arba baltos spalvos. Natūraliomis sąlygomis (Naujojoje Gvinėjoje) augalai pasiekia 3 m aukštį, bet auginant kambaryje yra gana kompaktiški.
Akalifa vilkeziana (Acalypha wilkesiana) yra viena iš efektyviausių lapuočių dekoratyvinių augalų. Būna natūralių spalvų, pagrinde bronzos raudonumo, bet yra veislių su įvairių spalvų ir formų lapais.
Kambaryje auga geriausiai, itin tinka purus, smėlio dirvožemis. Jam reikia daug šviesos, bet ne tiesioginių saulės spindulių. Žiemą laistyti reikėtų rečiau.
Optimali temperatūra vasarą yra 20 – 25 laipsnių, o žiemą – 17 – 18 laipsnių. Reikalauja didelės drėgmės. Jeigu jos nepakanka, lapai pradeda džiūti.
Tai lyg krūmai, augantys ant mežio kamieno. Jie auga greitai, tačiau jų viduje žiemojimo sąlygos yra gana sunkios, nes augalai reikalauja labai aukšto oro drėgnumo. Net jei Akalifa sėkmingai peržiemojo su laiku praranda savo apatinius lapus ir tampa nebepatraukliomis.
Ankstyvą pavasarį ir/arba vasaros pabaigoje gėlės gali būti persodinamos, atskiriamos dauginimuisi.
Akalifata mėgsta labai šiltą temperatūrą, taip pat šviesą, tačiau tiesioginių saulės spindulių reikėtų vengti. Oro drėgmė, kaip jau buvo minėta, yra pirmaeilės svarbos veiksnys. Norėdami užtikrinti reikiamą drėgmės kiekį galite vazonėlį įdėti į indą su trupučiu vandens. Tik, kad pats vazonėlis nebūtų vandenyje, jį dėti patartina ant akmenukų.
Kiek kainuoja akalifa
Gėlėmis neprekiaujame ir kainos pasakyti negalime. Kambarinesgeles.lt yra informacinė svetainė.