Skip to content

Akacija

akacija2Akacija (lot. Acacia) – išsišakojęs kompaktiškas krūmas, galintis išaugti iki 3 metrų aukščio. Jos tėvynė yra Šiaurės Amerika. Akacija turi plonas briaunuotas ir nulinkusias šakas, tankiai padengtas tamsiai žaliais, neporiškai plunksniškais lapais. Ant kiekvieno lapkočio yra po du plonus spyglius. Kvapnūs dekoratyvinės akacijos žiedai sukrauti į nusvirusius ryškiai geltonus žiedynus.

Laikymo vieta. Vasarą akaciją būtina laikyti saulėtoje vietoje ir geriausia gryname ore. Žiemos laikotarpiu šią gėlę reikėtų laikyti šviesioje ir pakankamai vėsioje patalpoje, kur oro temperatūra nesiekia daugiau kaip +10° С, ir yra galimybė įleisti šviežio oro.

Apšvietimas. Ryškus.

Laistymas. Nuo pavasario iki rudens akaciją reikia laistyti vidutiniškai dažnai, o žiemos laikotarpiu  laistymą apriboti, tačiau jokiu būdu neleiskite, kad akacijos žemė perdžiūtų.

Oro drėgmė. Akacijai tinkama oro drėgmė turi būti nedidelė. Be to, šios gėlės nereikia apipurkšti.

akacija3Priežiūra. Kad akacija žydėtų kasmet, žiemos laikotarpiu jai reikia sudaryti optimalias sąlygas, priešingu atveju akacijos nereikia net auginti. Tuo tarpu auginti bet kokios rūšies akacijas nėra sunku. Ši gėlė gražiai žiūrisi erdviose patalpose. Intensyvaus augimo laikotarpiu akaciją reikia reguliariai tręšti ir gausiai laistyti. Šis augalas mėgsta šviežią orą, todėl vasarą, esant galimybei, išneškite ją į lauką, o rudenį parneškite atgal į namus. Akacijai pražydėjus patrumpinkite jos ūglius, kad tokiu būdu stimuliuoti jų augimą.

Dauginimas. Akacijos birželio ir liepos mėnesiais dauginamos sumedėjusiais lapkočiais, kurie persodinami į vidutinės temperatūros žemę. Šią gėlę galima dauginti ir sėklomis, kurios pasėjamos pavasarį, esant +20° C oro temperatūrai.

Persodinimas.  Akaciją galima persodinti vieną kartą per du metus, pavasarį, augalui pražydėjus.

Arm tattoos

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *