Skip to content

Afelandra

afelandraAfelandra (lot. Aphelandra) priklauso akantinių augalų šeimai. Jos tėvynė yra Amerika. Šios genties augalų grupėje priskaičiuojama apie 170  augalų rūšių. Tai visžaliai krūmai arba puskrūmiai, kurie auga Šiaurės, Centrinės ir Pietų Amerikos atogrąžų regionuose. Afelandra turi stambius lapus su  sidabrinėmis gijomis, kurios patraukliai dekoratyviai atrodo visus metus. O rudens laikotarpiu, beveik pusantro mėnesio afelandrą puošia aukso geltonumo žiedynų gumburas.

Afelandrą sunku laikyti kambario sąlygomis. Dauguma šių augalų pradeda mesti lapus per kelis mėnesius. Tačiau lapų praradimo ir augalo žūties galima išvengti, jeigu šia gėle bus pasirūpinta tinkamai. Afelandrą reikia reguliariai tręšti, ji neperneša žemės perdžiūvimo, mėgsta dažną apipurškimą ir laikymą šiltose sąlygose žiemos laikotarpiu. Gėlei pražydėjus, nužydėjusius žiedynus būtina pašalinti. Seniai auganti afelandra labai ištįsta ir praranda apatinius lapus, tuo pačiu prarasdama ir savo dekoratyvinį patrauklumą. Todėl geriau šią gėlę auginti kasmet iš naujo iš auginių.

Kambarinės gėlės laikymo vieta. Afelandrai reikia šviesios, tačiau ne saulėtos laikymo vietos. Vasaros laikotarpiu  šią gėlę reikėtų laikyti ne žemesnėje nei +20° С oro temperatūroje. Išsiskleidusi afelandra gali ištverti ir +10° С oro temperatūrą, tai teigiamai veikia jos žydėjimą, tačiau tokiu atveju gėlė turi būti laikoma šviesioje patalpoje. Afelandra gerai auga ir vystosi šiltose ir šviesiose oranžerijose bei kambariuose.

afelandra2Apšvietimas. Afelandra mėgsta ryškią šviesą.

Laistymas. Ši gėlei patinka nuolat drėgna žemė. Jeigu afelandra žiemoja vėsioje vietoje, laistyti ją reikėtų ribotai. Tačiau žemės perdžiūvimas pražūtingas augalui taip pat, kaip ir perlaistymas.

Oro drėgmė. Afelandrai reikia padidintos oro drėgmės.  Šią gėlę reikia dažnai apipurkšti, nes jai reikalinga didelė drėgmė. Tam reikia naudoti minkštą kambario temperatūros vandenį. Taip pat galima pastatyti gėlės vazoną ant padėklo su drėgnu keramzitu, durpėmis arba samanomis.

Tręšimas. Šią gėlę tręšti reikia kas dvi savaitės. Tręšti reikia skystomis gėlių trąšomis.

Persodinimas. Žemė persodinimui: lygiomis dalimis reikia paruošti lapinę žemę, velėną, durpinę žemę, puvenų žemę ir smėlį.

Galimi auginimo sunkumai. Afelandrą gali pažeisti tokie kenkėjai kaip skydamaras ir amaras. Dėl pernelyg sauso oro, skersvėjo kambaryje ir žemos oro temperatūros gėlė gali numesti lapus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *