Vienas iš pakankami nereiklių, tačiau labai įdomių kambarinių augalų yra storalapis (lot. Crassula), dar vadinamas laimės medžiu. Kaip ir namų sąlygomis auginamas bambukas, šis augalas taip pat pasižymi teigiama energetika.
Dauginamas storalapis gana lengvai, atskiriant ūglius arba lapelius ir juos įšaknijant. Nukritusius lapus taip pat galima įšaknyti. Dažnų persodinimų šis augalas nemėgsta, todėl iš karto galima persodinti į vazoną 10-15 cm dydžio augalus.
Žemių sudėtyje turi būti maisto medžiagų, o ant vazono dugno turi būti paklotas geras drenažas. Idealiai šiam augalui tinka juodžemis, sumaišytas su upės arba jūros smėliu. Ant vazono dugno galima padėti mažų kriauklyčių arba smulkių akmenukų.
Prieš persodinant žemė sudrėkinama, o po to pridedama 0,5 cm sausos žemės sluoksnis. Storalapio atauga arba lapelis įkasami į žemę 1 cm gylyje. Per 30-60 dienų augalas pilnai įsišaknija. Šiuo ir kitais augimo ir vystymosi laikotarpiais gėlę būtina laistyti vidutiniškai kartą per savaitę. Vasarą papildomai reikia gėlę apipurkšti. Jei gėlės lapai sukietėja, susiraukšlėja ir pradeda rausti, vadinasi augalą reikia dažniau laistyti.
Storalapis, palyginus jį su namuose auginamomis rožėmis, yra labai nereiklus augalas. Vienintelio dalyko šis augalas nemėgsta – tai per didelio kiekio tiesioginių saulės spindulių ir užsistovėjusio vandens. Storalapiui tinkama vieta – prie rytinės arba pietrytinės pusės lango. Būtų gerai, kad įsibėgėjus vasarai, šis augalas būtų šiek tiek pridengiamas nuo saulės.
Storalapiui tinkama oro temperatūra svyruoja nuo +15° C iki +30° C. Jeigu norite išvysti žydintį storalapį, būtina 14 dienų perkelti suaugusį storalapį į vėsesnę patalpą (+13° C – +14° C).
Skirtingai nuo kitų kambarinių augalų, storalapiui reikia formuoti vainiką. Tai pradedama daryti kai augalo stiebas sušiurkštėja. Tam, kad augalas nesivystytų tik viena kryptimi, periodiškai pasukite į langą vis kitą augalo pusę.
kur galima pirktis storalapis klaipedoj?
Sveiki. Gal galetumėte pasakyti kodel ant laimes medžio lapu atsiranda taškeliai