Skip to content

Peperomija (Peperomia)

PeperomijaPeperomiją yra pakankamai lengva, kompaktiška, atraktyvi maža gėlė auginimui. Nėra taip sunku kaip auginti Begonijas ar Dracenas. Jos galėtų prilygti mažo profilį turinčioms gėlėms pasaulyje. Bet šios gėlės turi visas savybes priklausančias kambarinėms gėlėms: kintanti, įdomiais lapais, ir palyginti gerai toleruojanti įvairias sąlygas.  Nors Peperomijos gali atrodyti šiek tiek kaip vešlios, dėl savo storio, sultingų lapų, bet jos labai mėgsta drėgnumą ir dar didesnį vandens kiekį jų vešlumui. Šios gėlės atsirado Pietų Amerikoje drėgnuose miškuose, kur jos ten augdavo molinguose, pusiau šviesiuose, vėsiuose Amerikos miškuose.

Auginimo sąlygos:

Apšvietimas: Peperomijos mėgsta būti vidutinėje šviesoje, ant lango šiaurinėje ar rytų pusėje. Jos taip pat gali lengvai augti prie fluorescentinės šviesos.

Laistymas: Išlaikyti žemę drėgną auginimo sezonu ir aprūpinti purškimu ar įsigyti tam tikrą vazoną su padėklu skirtu žvyrui.

Temperatūra:  Vidutinė. Pepermonijos mėgsta palyginti vėsę aplinką namuose (tačiau ne drėgną). Tarp 18C – 24C.

Dirvožemis: derlingas, gerai nusausintas žemės mišinys.

Trąšos: Tręšti kas dvi savaites per augimo sezoną su praskiestom skystom trąšom arba prieš prasidedant auginimo sezonui su kontrolinį antgalį turinčiom trąšom.

Daiginimas: Dauguma Peperomijos rūšių yra lengvai daiginamos apipjaustant lapus. Panašiai kaip ir tai propaguojančios Afrikinės žibuoklės. Pašalinti didelius lapus su jų stiebais (lapkočius). Ir pasodinti sodinukus į žemę. Naudoti kaitinimo augimą norint padidinti išaugimo šansus. Vieta, kurioje augs daigeliai turi būti šilta, apšviesta, kol jie pradės tinkamai augti.

Persodinimas: Peperomijos mėgsta kuomet yra šalia besiribojantys vazonai, tad neatskirkite vazonų. Persodinti gėles pavasarį, ypač kuomet norite pakeisti žemę, bet vieta po šaknų apgenėjimo, turėtų būti panašios dydžio talpos ar persodinti į vieną to pačio dydžio vazoną.

Rūšys:

Viena iš geriausių Peperomijos savybių yra daugelis skirtingų lapų formos. Yra tiek skirtingų rūšių, Peperomija yra viena iš populiariausių rūšių, ir Jūs rasite puikią vietą Jūsų sode šiai gėlei. Vis dėlto, su tokia įdomia tekstūra ir lapų forma gėlių Jūs daug nerasite. Populiariausios Peperomijos rūšys yra šios:

  • Peperomia caperata. Tai bene populiariausia Peperomijos rūšis. Raukšlėtų bruožų, šiek tiek primenančiais širdies formą lapais, šiek tiek raudonomis, purpurinėmis, oradžinėmis ar tamsiomis gyslomis.
  • Peperomia argyreia. Kartais vadinama arbūzu, Peperomija turi ovalios formos lapus su sidabriniais apvadais aplink juos. Kaip C. Caperata, tai yra puikiausia sodo gėlė.
  • Peperomia obtusifolia pasižymi augančiu stiebu, su tamsiai žaliais (dažniausiai) arba apvaliais lapais.

 Auginimo patarimai: Peperomiją nėra sudėtinga auginti, jos yra mažo dydžio su subtiliais lapais, kuri papuošia darbo aplinką ar sodus. Jos retai pavija savo kaimynes ar užstoja joms šešėlį.  Jos yra visiškai manieringos ir atraktyvios mažos gėlės. Didesnė Peperomijų problema yra susijusi su laistymu. Jos mėgsta pastoviai drėgną žemę ir gali būti labai jautri perlaistymui. Nuo perlaistymo ima vysti (paradoksalu) arba ima šašti ant lapų. Nepanikuokite, jei nukris keli lapai, bet masiškai lapai krenta nuo temperatūros skirtumų arba trąšų problemų. Galiausiai, Peperomija yra linkusi blakėms, stebėkite, kad neatsirastų gausiai ant stiebo ar apatinėje lapų pusėje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *