Skip to content

Filodendras (Philodendrons)

filodendrasFilodendro rūšis gėlių karalystėje yra viena iš gražiausių lapinių gėlių. Atsiradusi iš Amerikos atogrąžų. Yra keli šimtai Filodendros rūšių, kurios su laiku vis didėja. Patalpose augančių gėlių yra keli tipai: vijoklinė rūšis, vienos krypties ir ne vijoklinės. Lauke, augančios gėlės gali užaugti labai masyvios, medžio tipo, bet patalpose augančios nėra tokios didelės. Nauji hibridai būna sumaišomi į lengvai kabinamas rūšis, kurios išauga į savarankiška kryptimi augančią rūšį.

Apšvietimas: pusiau ryški šviesa, primenanti atogrąžų priedangą. Jos tinkamomis sąlygomis gali aklimatizuotis beveik visiškuose tiesioginės saulės spinduliuose, bet jos mėgsta saulės šešėlį.

Laistymas: dažnai ir per auginimo sezoną visuomet laistyti kompostą. Gerai suspausti šaknis į žemę vijoklinėms rūšims.

Temperatūra: Kintanti, bet jos nemėgsta ilgai palaikomos temperatūros žemesnės nei 13C.

Dirvožemis: derlinga, palaida žemė. Naudoti pagalį ar kitą ramstį vijokliniam tipui.

Trąšos: lėto dozavimo granulės auginimo sezono pradžioje ar kas savaitę su skystomis trąšomis.

Daiginimas: Vijokilines Filodendras lengva daiginti apkarpant stiebą į paprastą stiklinę su vandeniu. Šildymas padidins daiginimo sėkmę. Savarankiškos pozicjos Filodendras galima išdaiginti į vazonus, jei jos yra per ilgos. Filodendros retos gėlės patalpose.

Persodinimas: Kai kurios iš Filodendrų rūšių labai greitai auga, ypač vijoklinės. Atgnybti naują daigą, prilaikant augalą ir persodinti kasmet pagal poreikį. Persodinti palei poreikį ilgas savarankiškai kryptingai augančias rūšis. Rūšys (P. Selloum ir P. Bipinnatifidum) gali kartais augti labai dideliame (8 pėdų aukščio ir 2-3 pėdų ilgio lapais), tad Jums reikalingas tam tikras kambarys.

Rūšys:

  • P. Scandens. Labai populiarus vijoklinis augalas. Kartais vadinama “širdingoji”. Su širdies formos lapais.
  •   P. Erubescens. Energingas vijoklinis augalas su rusvu stiebu ir lapais.
  • P. Melanochrysum. Stulbinanti vijoklinė gėlė su tamsiais aksominiais lapais, išmargintais bronza.
  • P. Rojo. Hibridas, kuris pasilieka žemas ir suvaldomas, tačiau augimo išlaikymui reikia jėgos.
  • P. Selloum. Didelis augalas su gilios skilties lapais. Kartais vadinamos Lacy Tree Filodendros.
  • P. Bipinnatifidum. Dideli augalai su pusės skilties lapais.

Auginimo patarimai:

Raktas į Filodondrijas yra jas aprūpinti gausia šiluma, ryškia šviesa ir drėgme. Augalai nėra linkę vabzdžiams ir paprastai energingai auga. Gausiai tręšti per augimo sezoną. Vijoklinės rūšys taip pat puikiai kabo; besidriekiantys augalai ir Filodondrija scandens ar “širdingieji” augalai yra vieni iš patikimiausių kietėjančių augalų iš visų kambarinių gėlių. Visos Filodondrijos geriausiai auga patalpose. Rūšis su aksominiais lapais mažiau toleruoja ryškią šviesą ir reikalingas didelis drėgnumas ir šiluma. Naudoti naujus savarankiškai augančius hibridus, jei norite išvengti vijoklinių augalų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *