Tęsiame temą apie kambarinių gėlių laistymą. Išsiaiškinsime, kaip konkrečiai ir kokias reikėtų laistyti kambarines gėles, kad jos ilgai džiugintų mūsų akis ir širdis.
Gausus kambarinių gėlių laistymas. Iš karto kai tik pradžiūsta žemė vazonėlyje, gėlę reikia palaistyti. Tokio laistymo reikia daugumai tropinių gėlių, turinčių švelnius lapus (fitonija, heliotropas, alokazija, begonija), ir augalai su standžiais bei kietais lapais (fikusas, oleandras, citrinmedis, gebenė).
Vidutinis kambarinių gėlių laistymas. Gėles reikia laistyti ne iš karto vos tik pradžiūna žemė, o po vienos arba dviejų dienų, kai žemė vazonėlyje visiškai išdžiūva. Tokio laistymo reikia gėkėms su mėsingais stiebais ir lapais (kolumnėja, peperomija), taip pat gėlėms su storomis šaknimis (palmė, dracena, aspidistra), augalams su vandeningais stiebagumbiais ant šaknų (maranta, chlorofitas, šparagas) ir svogūninėms gėlėms.
Retas kambarinių gelių laistymas. Gėles galima palikti nelaistytus (sausus) kelias dienas, savaites ar net mėnesius. Toks laistymas tinka kaktusams ir sukulentiniams augalams. Taip pat toks laistymas reikalingas lapus metantiems stiebagumbiniams ir svogūniniams augalams (gloksinija, amarilis, krinas, kaladis).
Vanduo kambarinių gėlių laistymui. Geriausia gėles laistyti minkštu lietaus vandeniu, taip pat upės arba tvenkinio vandeniu. Kietą vandenį labai blogai perneša azalijos, orchidėjos, paparčiai, kamelijos. Tačiau tos gėlės, kurios auga kalkinguose dirvožemiuose, gerai toleruoja laistymą kietu vandeniu.
Vandenį iš vandentiekio reikia palikti nusistovėti, nes jis yra chloruotas. Vanduo turi nusistovėti mažiausiai parą, tada chloras išgaruoja.
Vandens temperatūra turi būti ne žemesnė nei kambario temperatūra. Ši taisyklė ypač svarbi laistant tropines gėles. Šiltesniu vandeniu reikėtų laistyti kaktusus. Tokių gėlių laistymas šaltu vandeniu gali sukelti pumpurų kritimą, šaknų puvimą ir galiausiai gėlės žuvimą. Vėsioje patalpoje esančių gėlių laistymas per daug šiltu vandeniu taip pat nepageidaujamas, nes tai gali sukelti priešlaikinį gėlių augimą.
Pati paprasčiausia laistymo priemonė – laistytuvas. Tačiau kai kurioms gėlėms, pavyzdžiui, tsiperusui, reikia stipriai sudrėkintos žemės, todėl vietoj gėlės laistymo pastatykite vazonėlį į lėkštelę su vandeniu taip, kad vandens lygis pasiektų žemių lygį. Pageidautina, kad lėkštelė būtų pakankamai plati, tokiu atveju vandens garavimas užtikrins reikalingą oro drėgnumą.