Skip to content

Bilbergija

BilbergijaŠis augalas priklauso Bromelijinių augalų šeimai. Jo Tėvyne laikoma Centrinė ir Pietų Amerika, Antilų salos. Gamtoje yra apie 55 rūšių. Kambaryje auginamų gėlių charakteris stipriai skiriasi nuo laukinių augalų. Bilbergija – tai epifitinis augalas su pailgais retais lapais, kurie yra linijinės formos, kieti, su aštriais krašteliais. Išsauga iki 70 cm ilgio ir 6-8 cm pločio, melsvai žaliomis su šviesiomis skersinėmis juostomis ant lapo ribų. Paprastai gėlės susitelkusios ant palaidų kabančių žiedynų su ryškiai rožinės spalvos pažiedės lapais. Žydi vasarą.
Temperatūra: pageidautina vidutinė temperatūra – vasarą yra apie 20 – 25 В ° C, žiemą apie 16 – 18 В ° C, ne mažiau kaip 13 В ° C.
Apšvietimas: Šviesa turi būti išsklaidyta, ryte ir vakare gali būti šiek tiek tiesioginių saulės spindulių. Gerai auga ant palangių Rytų ir Šiaurės pusėse.
Laistymas: Vanduo gali būti pilamas tiesiai į dirvą. Kaip ir daugumą kambarinių gėlių, taip ir šias, vasarą ir pavasarį reikėtų laistyti gausiau, o žiemą – daug mažiau.
Tręšimas: Tręšimas trąšomis reikalingas pavasarį ir vasarą. Reikėtų rinktis specialias, šiam augalui skirtas trąšas. Galite naudoti trąšas, skirtas ir kitoms žydinčioms kambarinėms gėlėms, taikant per puse mažesnę dozę. Tręšimas atliekamas kas dvi savaites.
Drėgnumas: Bilbergija turi būti reguliariai purškiama.
Persodinimas: Atliekamas kasmet po žydėjimo. Dirvožemį turi sudaryti 1 dalis šviesios žemės, 1 dalis durpių, 1 dalis lapų ir 1 dalis humuso, sumaišoma su smėliu. Galite nusipirkti jau paruoštą naudoti mišinį, būtent šioms gėlėms. Nesodinkite pernelyg giliai, geriau naudokite didelius vazonus.
Dauginimas: Sėklomis ir šoniniais ūgliais, kai jie jau yra susiformavę, maždaug 13-15 cm.
Bilbergija tai toks augalas, kuris pakankamai lengvai toleruoja sausą orą kambaryje. Taip pat nesunkiai pakelia ir gana žemą temperatūra žiemą, iki 2-3 В ° C, bet to geriau venkite.
Kontrolės priemonės. Užpuolus gėlę kenkėjams rekomenduojama kempine su muilu ar alkoholiu ištrinti visus augalo lapus iš abiejų pusių.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *