Skip to content

Anturis

anturis2

Anturis (lot. Anthurium) – ajerinių augalų šeimai priklausanti gėlė, žydinti net 3-4 mėnesius. Anturis gana nereiklus augalas, turintis labai įdomią lapų formą, dėl ko išlieka dekoratyvus net  kai ir nežydi. Tačiau anturio nepatartina liesti rankomis, nes dėl to ant gėlės gali atsirasti  tamsios dėmės. Taip pat reikia saugoti, kad ant gėlės nepatektų vandens lašų, nes tai sukelia žiedynų patamsėjimą.

Laikymo vieta. Anturį reikia pastatyti į gerai apšviestą, tačiau nuo tiesioginių saulės spindulių apsaugotą vietą. Ši gėlė puikiai jaučiasi gerai vėdinamoje, drėgnesnėje patalpoje, todėl žiemos metu nereikia statyti anturio arti centrinio šildymo radiatorių.

Apšvietimas. Anturiui geriausiai tinka natūralus ryškus apšvietimas, tačiau negalima, kad ant gėlės patektų tiesioginiai saulės spinduliai. Esant nepakankamam apšvietimui anturis praranda savo dekoratyvumą.

Laistymas. Prieš laistant anturį reikia patikrinti žemės drėgnumą ne tik paviršiuje, bet gilesniuose žemės sluoksniuose (patikrinti galima įbedus pusę rodomojo piršto į žemę). Žemė stipriai drėgna turi būti augalo žydėjimo metu. Šiuo laikotarpiu anturis gausiai laistomas nusistovėjusiu (ne trumpiau 12 valandų) ir minkštu kambario temperatūros vandeniu. Nuo rudens pabaigos iki žiemos pradžios anturis yra ramybės būsenoje. Tuo metu gėlę reikia laistyti jeigu žemė lengvai drėgna.

anturis1

Tręšimas. Tręšti anturį reikia žydinčių gėlių trąšomis jo žydėjimo metu, kartą per dvi savaites. Gėlei pražydėjus jos tręšti nereikia 1,5-2 mėnesius. Vėliau anturį tręšti galima iš karto po laistymo vieną kartą per mėnesį.

Dauginimas. Anturis sėkmingai dauginams stiebų atžalomis ir viršūnių auginiais.

Persodinimas. Šią gėlę reikia persodinti kasmet pavasarį, persodinimui skirtą žemę papildant dideliu kiekiu upės smėlio. Anturis mėgsta purią žemę ir nemėgsta užsistovėjusios drėgmės žemėje, todėl jam reikia gero drenažo.

Galimi auginimo sunkumai. Negalima leisti, kad perdžiūtų žemė anturio vazonėlyje. Ši gėlė nemėgsta sauso oro, tai gali išprovokuoti augalo kenkėją – raudonąją voratinklinę erkutę. Perteklinė drėgmė taip pat pavojinga šiam augalui. Dėl per gausaus laistymo ant gėlės lapų gali atsirasti dėmės, taip pat gali pradėti pūti šaknys. Dėl dienos šviesos stygiaus anturis praranda savo dekoratyvumą.

4 thoughts on “Anturis”

  1. Antūris pas mus bute žydėjo visus metus, nuostabūs žiedai, dabar pavasarį ruošiuosi persodinti, pasidomėjau kas jai tinka, ačiū viską apie šią nuostabią gėlę radau. Tik nesupratau, kada jai bus poilsis?

  2. Mūsų namuose augantis Anturis žydi jau visus metus, Langas į šiaurę, laistau į lėkštelę po vazinėliu.

  3. Laba diena,

    Noreciau patarimo del savo anturio.Gelsta lapai stipriai ir kotai. Is to matosi kad gele nyksta. Ka patartumete siuo atveju kad galeciau issaugoti gele?

    Dekoju

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *