Reguliarus kambarinių gėlių tręšimas turi tapti įprastu užsiėmimu kiekvienam gėlininkui. Mikroelementai labai svarbūs augalų organizmui, kad šie galėtų teisingai vystytis ir augti. Daugelis gėlių ligų gali atsirasti dėl vieno ar kito mikroelemento trūkumo arba pertekliaus, todėl svarbu išmokti teisingai tręšti gėles ir vengti jų priežiūros klaidų.
Mikroelementai labai svarbūs gėlių organizmui, tačiau jų perteklius gali jiems pakenkti.
Mineralinių medžiagų pertekliaus požymiai:
1. Lapai nusvyra žemyn.
2. Ant žemės paviršiaus arba ant molinio vazonėlio sienelės atsiranda baltos spalvos apnašos.
3. Sausi lapų kraštai, ant lapų atsiradusios rudos dėmės.
4. Žiemą – ištįsę ir silpni augalų stiebai, vasarą – sulėtėjęs arba visiškai sustojęs gėlių augimas.
Mikroelementų panaudojimas:
1. Tręšimas per žemę ir augalų lapus jų augimo ir vystymosi laikotarpiu.
2. Augalų sėklų apdorojimas mikroelementų tirpaluose.
3. Mikroelementų papildymas į organinių ir mineralinių trąšų mišinius.
1. Kai augalai yra ramybės laikotarpyje arba prieš ramybės laikotarpį, intensyvaus augimo laikotarpio pabaigoje.
2. Negalima tręšti ką tik persodinto arba ką tik įsigyto augalo. Tokius augalus galima tręšti ne anksčiau kaip po dviejų savaičių.
3. Jei pažeistos augalų šaknys (augalas stipriai perlietas, pūvančios jo šaknys), augalai yra nesveiki, bet nenustatytos jų ligos priežastys.
4. Organinėmis trąšomis nereikėtų tręšti kaktusų.
Kada reikia tręšti
Kadangi kambariniai augalai vystosi ir auga apribotoje mitybos terpėje, jie stipriai nualina dirvą. Apraizgę visą žemių kamuolį, augalų šaknys sudaro į veltinį panašų sluoksnį, o kai kurios šaknys netgi nesiliečia su žeme. Šiuo atveju augalą reikia persodinti į erdvesnį vazoną su maistinga žeme.
Jeigu augalo šaknys nesusivėlė į veltinį, tačiau visgi apraizgė žemių kamuolį, tada reikia persodinti augalą arba jį patręšti organinėmis ar mineralinėmis trąšomis.
Tręšti reikėtų vakare. Tręšiami tik sveiki augalai ir tik jų augimo ir žydėjimo laikotarpiu. Augalų nereikėtų tręšti, kada jie yra ramybės būsenoje arba nustoja augti. Kai kurių augalų netręšia vasaros pabaigoje ir rudenį. Negalima tręšti, jei augalas serga. Taip pat netręšiami neįsišakniję augalai.
Dažniau tręšti reikėtų greitai augančius augalus, rečiau – lėčiau augančius augalus. Negalima tręšti sausos žemės. Prieš tręšiant reikia iš anksto sudrėkinti žemę, o tręšti tik augalą palaisčius.
Daugumą kambarinių gėlių patariama tręšti pilnu mineralinių trąšų kompleksu bent du kartus – gėlių pumpurų susidarymo ir jų formavimosi periodu.