Skip to content

Vikšris

vikšris2Vikšris (lot. Juncus) priklauso vikšrinių šeimos augalų grupei. Gyvojoje gamtoje vikšris auga ant vandens telkinių krantų, todėl auginant šį augalą namuose, jam yra būtinos drėgnos laikymo sąlygos.

Laikymo sąlygos. Jeigu nenorite, kad vikšris „pramiegotų“ visą žiemą, jokiu būdu neatšaldykite augalo žemės, nes priešingu atveju vikšris „užmigs“ ir jam reikės leisti „pramiegoti“ iki pavasario. Be to, vikšris mėgsta šilumą ir neperneša skersvėjų.

Apšvietimas. Vikšris mėgsta gerą ryškų apšvietimą. Todėl augalą gerai laikyti nepridengtą prie Pietvakarių pusės lango.

Laistymas. Vikšris gamtoje auga ant upių krantų, todėl augalui natūraliai reikalinga didelė oro drėgmė. Jokiu būdu negalima leisti, kad perdžiūtų augalo žemė, ji visuomet turi būti drėgna.

Oro drėgmė. Prasidėjus šildymo sezonui oro drėgmė visuomet stipriai sumažėja, o vikšriui tai yra mirtinai pavojinga. Todėl šį augalą geriausia laikyti plačiame inde ant padėklo su vandeniu. Ant indo dugno reikia padėti gerą keramzito sluoksnį. Tai apsaugos šaknis nuo puvimo ir išgelbės nuo perdžiūvimo, nes augalas bus aprūpinamas drėgme nuo padėklo. Daug vandens į padėklą neliekite, geriau kasdien papildykite vandens atsargas nedideliais kiekiais. Ant vazono viršaus taip pat uždėkite keramzito, jis apsaugos nuo perdžiūvimo viršutinį žemės sluoksnį. O tam, kad jūsų vikšris jaustųsi kaip namuose, šalia jo pastatykite lėkšteles su vandeniu ir reguliariai apipurkškite orą aplink augalą. Prisiminkite, jog vanduo,  oro drėgmė ir šiluma – tai trys svarbiausi punktai, padėsiantys vikšriui gerai augti ir vystytis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *