Skip to content

Streptokarpas

streptokarpasStreptokarpas (lot. Streptocarpus) priklauso gesnerijinių šeimos augalų grupei. Šios gėlės tėvynė yra Pietų Amerika. Streptokarpas vertinamas dėl savo nelepumo ir ilgo žydėjimo. Šios gėlės žiedai yra prašmatnaus grožio ir primena orchidėjas.

Streptokarpas plačiai naudojamas gyvenamųjų ir tarnybinių patalpų apželdinimui. Ši gėlė, palyginus su kitomis gesnerijinių šeimos gėlėmis, pakankamai atspari sausam orui, tačiau tuo pačiu metu  yra reiklesnė negu kitų rūšių kambarinės gėlės. Streptokarpas normaliai auga tamsesnėse patalpose, tačiau itin gausiai žydi prie ryškios ir pasklidusios šviesos. Tiesioginiai saulės spinduliai šiai gėlei yra žalingi, nes gali stipriai nudeginti gėlės lapus. Žiemą streptokarpas laistomas retai, reikia leisti žemei pradžiūti iki kito laistymo. Vasarą – priešingai, šią gėlę reikia laistyti gausiai.

Laikymo vieta. Streptokarpas mėgsta šiltas ir šviesias vietas. Jo laikymo vieta turi būti pritemdyta nuo tiesioginių saulės spindulių. Vasarą ši gėlė turi būti laikoma šiltai (+25° С), o žiemą – vėsiai (+12° С – +14° С). Jei oro temperatūra žiemą bus aukštesnė, pradės blankti, o vėliau ir suvys lapai.

streptokarpas2Apšvietimas. Streptokarpas mėgsta ryškią ir pasklidusią šviesą.

Laistymas. Vasarą ši gėlė laistoma gausiai, žiemą – vidutiniškai.

Oro drėgmė. Oro drėgmė, tinkama streptokarpui, turi būti vidutinė. Aplink šią gėlę laikas nuo laiko reikia apipurkšti orą. Tačiau vandens lašai neturi patekti ant gėlės lapų.

Dauginimas. Streptokarpas dauginamas augalo dalimis persodinant lapų auginiais arba sėklomis, kurias reikia pasėti į labai lengvą žemę. Daiginti sėklas reikia +20° С – +25° С oro temperatūroje ir labai drėgnoje aplinkoje. Pikiuoti jas reikia du kartus, po to reikia persodinti į lengvą žemių mišinį. Maždaug po 7-8 mėnesių streptokarpas sužydės.

Persodinimas. Ši gėlė persodinama kasmet pavasarį į žemių mišinį iš lapinės žemės, puveningos žemės ir durpinės žemės. Būtų gerai dar pridėti ir medžio anglies.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *