Planuojame vietą kambarinėms gėlėms


geles1Namų jaukumo kūrimas prasideda nuo remonto. Ir nesvarbu, ar jūs remontuojate miesto butą, ar  užmiesčio namą, nes atlikdami savo užduotį  turite paisyti daugelio subtilybių. Galima kalbėti ir apie patalpų planavimą, ir tų patalpų būsimą paskirtį, ir jūsų individualius dizaino pageidavimus.

Šiandien pakankamai dažnai pasitaiko, kad remontuojant butą savomis rankomis, pirmiausia kuriamas originalus ir praktiškas interjeras, kurio nemaža dalis gali būti skirta harmoningam kambarinių augalų išdėstymui.

Tam, kad augalai iš tiesų papildytų patalpos dizainą ir tuo pačiu neužimtų per daug vietos, planuojant pertvarkymus reikia iš karto paskirti tam tikrą vietą augalų laikymui. Pavyzdžiui, jeigu sumanėte kambario sienas iškloti gipso-kartono plokštėmis, kodėl nepagalvojus apie keletą originalių nišų sienose, kur galėtumėte laikyti nereiklius kaktusus.

Jeigu kalbama apie balkono ar lodžijos įrengimą, tai čia galima sukurti visą stelažą iš lentynų arba tas pačias nišas, atskirtas akmenimis, kur vasarą būtų laikomi įvairūs augalai, tarp jų ir puošniosios petunijos arba lobelijos.

geles2Vietos išrinkimas kambariniams augalams jau įrengtame interjere apsunkinamas tuo, jog daugumai gėlių reikia pakankamai daug šviesos. Atliekant buto remontą apie tai reikėtų prisiminti ir suplanuoti  papildomą apšvietimą taip, kad  šviesa būtų naudinga ne tik gėlėms, bet ir būtų harmoninga interjero dalimi.

Čia gali padėti įtaisytos LED lempos (juostos), kurios nenaudoja daug energijos yra ilgaamžės. Šių lempų įrengimas leis jums papuošti gyvais augalais praktiškai bet kurį jūsų namų kampelį, netgi koridorių, kur dienos šviesa užklysta ne taip jau dažnai.

Planuojant buto remontą, būtinai pagalvokite, kokiais augalais norėtumėte papildyti buto interjerą. Galbūt tai bus pakankamai aukštos palmės arba imbieras, kurio aukštis gali siekti net pusantro metro. Tokių augalų ant lentynos arba palangės nepastatysi.

Kad jūsų grindų danga nenukentėtų ir žiūrėtųsi originaliai, iš anksto nustatykite vietą, kur ant grindų laikysite  augalus. Šioje vietoje laminatą (parketą) pakeiskite originaliomis grindų plytelėmis arba gamtinio akmens mozaika. Tokia gudrybė leis jums be baimės ant grindų pastatyti sunkius vazonus su augalais ir nebijoti, kad laistymo metu drėgmė pakenks jūsų namų grindis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *