Skip to content

Sprigė (Impatiens)

SprigeSprigės gėlės yra ryškios ir šviesios, jos gali nušviesti kiekvieną tamsią  kiemo vietą. Auginti Spriges yra labai lengva, bet reikia žinoti kelias sąlygas.

Sprigių gėlių sodinimas

Sprigių gėlės normaliomis sąlygomis labai mėgsta išsiplėsti per visus sodų centrus. Jas galima daiginti sėklomis arba labai lengvai apipjaustant. Kuomet parsinešite daigelius į namus, į tam skirtą auginimui patalpą, įsitikinkite, kad gerai juos drėkinate iki jūs juos pasodinsite į žemę.  Jos yra labai jautrios vandenio trūkumui ir jei jo trūksta, svarbu kuo greičiau palaistyti.  Jūs galite auginti Spriges kaip kitas gėles, pakraštines arba augančiose kitose talpyklose. Jos mėgsta drėgnumą, tačiau sausą žemę ir dalinį šešėlį. Jos nemėgsta būti visiškoje saulėje, bet jei Jūs norite jas laikyti visiškoje saulėje svarbu jas aklimatizuoti dalinoje šviesoje. Galite tai padaryti tam, kad matytųsi koks saulės šviesos kursas reikalingas per savaitę.

Labiausiai pavojingas yra šaltis. Galite auginti šias Spriges sode.  Nusipirkus šiuos augalus su talpykla, atitinkamai išpūrenti žemę. Išpylus vazonėlį su žemėmis į rankas, Sprigės turėtų lengvai iškristi. Jei ne, suslėgti vazoną atgal ir pažiūrėti galbūt šaknys yra įaugusios apačioje. Jei šaknys auga po apačia, jos gali būti pašalinamos.  Sprigių auginimo vieta, turi būti plati ir gili, kad augalams būtų kur šaknytis. Augalas turėtų būti pasodintas vazone tame pačiame lygyje. Lengvai sulyginti angą ir kruopščiai užpilti vandeniu.  Jei Jūs pageidaujate, Spriges gėles galite auginti šalia viena kitos. Kuomet  jos auga tokiu būdu, tuomet greičiau įgauna bendrą, gražią formą.

Kaip auginti Spriges

Kuomet Sprigės auga žemėje, joms reikia 2 galonų (apie 7,6L) vandens į savaitę. Jei temperatūra didėja virš +29,4C, tuomet joms reikia 4 galonų(apie 15L) vandens per savaitę. Jei vieta, kurioje auginate negauna daug lietaus kritulių, laistykite savo nuožiūra. Sprigės, kurios auga mažuose konteineriuose reikalauja kasdieninio laistymo bei laistykite dukart į dieną kuomet temperatūra yra virš +29,4C.

Sprigės gėlės geriausiai auga kuomet tręšiama reguliariai. Naudojant vandeniui tirpias trąšas kas dvi savaites per pavasarį ir vasarą. Jūs taip pat galite naudoti lengvo turinio trąšas prasidėjus pavasariui ir dar kartą su pusė kiekio trąšų  – vasarą.

Sprigėms nėra svarbu šalinti nuvytusius žiedus. Jos pačios numeta juos bei toliau gausiai žydi visą sezoną.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *