Soleirolija (lot. Soleirolia) priklauso dilgėlinių šeimos augalų grupei. Jos tėvynė – Sardinijos atogrąžų miškai ir Korsikos salos. Soleiroliją daugelis painioja su nertera, tačiau nertera, skirtingai nuo soleirolijos, auga lėčiau ir rudenį pasipuošia raudonomis uogomis.
Augdama soleirolija savo žaluma padengia visą žemės paviršių, nusvirdama iš vazono tankiu žaliu kilimu. Ši gėlė turi labai smulkius, 0,5 cm apvalius lapelius. Ši žolytė žydi pavieniais, smulkiais ir neišvaizdžiais žiedais.
Laikymo vieta. Soleirolijai reikalinga gerai apšviesta kambario vieta, tamsesnėse vietose šis augalas augs labai lėtai ir nebus toks tankus, tuo pačiu prarasdamas savo dekoratyvų patrauklumą. Vasarą, karščiausiomis vidurdienio valandomis, šią gėlę reikia apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Soleirolija puikiausiai auga prie šiaurinės pusės lango. Laikyti augalą reikia vidutinėje temperatūroje, ne aukštesnėje kaip +20° С ir ne žemesnėje kaip +10° С. Optimaliausia gėlei temperatūra – +15° С.
Apšvietimas. Gėlė mėgsta ryškią pasklidusią šviesą su priedanga nuo tiesioginių saulės spindulių.
Laistymas. Pavasarį ir vasarą laistyti reikia gausiai. Žiemą laistymas suretinamas iki vidutinio. Laistyti galima tik minkštu vandeniu.
Oro drėgmė. Soleirolijai reikalinga didelė oro drėgmė. Jeigu oro temperatūra yra aukštesnė kaip +20° C, kelis kartus per dieną augalą reikia apipurkšti minkštu ir šiltu vandeniu. Jeigu oro temperatūra žemesnė kaip +20° С, tada apipurškiama rečiau, kartą per 2-3 dienas.
Tręšimas. Jeigu soleirolija kasmet persodinama, jos galima netręšti. Tręšti pradedama nuo kovo iki rugsėjo kartą per dvi savaites. Tręšti reikia kompleksinėmis trąšomis, skirtomis augalams su dekoratyviniais lapais.
Dauginimas. Gėlė dauginama dalimis persodinimo metu. Po to, kai į atskirą vazoną pasodinami gėlės krūmeliai, ji nelaistoma pirmas dvi dienas ir laikoma vėsioje patalpoje.
Persodinimas. Augalas persodinamas kasmet pavasarį. Tam naudojamos negilios ir plačios talpos. Taip pat šią gėlę galima sodinti į vazoną su kitais augalais. Žemių mišinys persodinimui: molinga žemė, lapinė žemė, smėlis (1:1:1). Ant vazono dugno reikia padėti gerą drenažą. Žemės nereikia sutrombuoti, ji turi būti puri ir pralaidi vandeniui.