Selaginelė

selaginelė1Selaginelė  (lot. Selaginella) priklauso selaginelinių šeimos augalų grupei. Šio augalo tėvynė yra Amerikos atogrąžų regionai. Selaginelė labai švelnus augalas, kuris neperneša sauso oro  ir skersvėjų.  Tačiau nepaisant gėlės reiklumo, ji sėkmingai auginama kambario sąlygomis.

Laikymo vieta. Selaginelę geriausia laikyti vidutiniškai apšviestoje kambario vietoje. Augalas mėgsta būti pusiau šešėlyje. Gėlė gerai jaučiasi prie šiaurinės pusės langų. Tačiau laikymo vieta neturi būti per daug tamsi, nes kitaip gėlė blogai augs ir praras savo dekoratyvinį patrauklumą. Selaginelė gerai auga ir vystosi prie dirbtinio apšvietimo. Augalą reikia laikyti vidutinėje temperatūroje, ne aukštesnėje kaip +18° С – +19° С, žiemą – ne žemiau kaip +12° С oro temperatūroje.

Apšvietimas. Selaginelė mėgstą lengvą pusiau šešėlį.

Laistymas. Pavasarį ir vasarą gėlė laistoma gausiai, o žiemą laistymas suretinamas iki vidutinio. Laistymui tinka tik minkštas vanduo.

selaginelė2Oro drėgmė. Šiai gėlei reikia didelės oro drėgmės. Selaginelę reikia apipurkšti keletą kartų per dieną, tačiau tik minkštu ir šiltu vandeniu. Gėlę gerai pastatyti  ant plataus padėklo su vandeniu. Gėlė tinkama auginti terariume.

Tręšimas. Selaginelė tręšiama nuo kovo iki rugsėjo. Tręšti reikia specialiomis kompleksinėmis trąšomis, skirtomis kambariniams augalams su dekoratyviniais lapais. Tręšiama kartą per dvi savaites du kartus mažesne doze nei rekomenduojama.

Dauginimas. Gėlė pavasarį arba vasarą dauginama krūmo dalimis kartu su šaknims ir stiebo auginiais.

Persodinimas. Augalas persodinamas kartą per du metus pavasarį. Persodinimui parenkami negilūs ir platūs vazonai. Substratas turi būti purus ir sugeriantis drėgmę. Žemių mišinys persodinimui: durpinė pluoštinė žemė, lapinė žemė, ir smėlis (1:1:1). Ant vazono dugno reikia padėti gerą drenažą. Sodinant augalą negalima suploti žemės, kad ji neprarastų savo purumo.

Selaginelė

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top