Rentenis


rentenis1Rentenis (lot. Radermachera) priklauso bignonijinių šeimos augalų grupei. Šios gėlės tėvynė yra Pietryčių Azija. Rentenis yra visžalis krūmas arba medis, kuris tarp gėlininkų mėgėjų yra populiarus dėl  nereiklios priežiūros.

Laikymo vieta. Rentenis mėgsta vidutinę oro temperatūrą. Žiemą minimali šios gėlės laikymo temperatūra – +13° С.

Apšvietimas. Rentenis mėgsta ryškią pasklidusią šviesą, todėl augalą reikia pastatyti į šviesią kambario vietą. Tačiau gėlė ištveria ir laikoma pusiau šešėlyje. Gerai rentenis jaučiasi laikomas prie rytinės ir vakarinės pusės langų. Jei augalą laikote prie pietinės pusės lango, vasarą, karščiausiomis dienos valandomis, gėlę reikės pridengti nuo tiesioginių saulės spindulių.

Laistymas. Pavasarį ir vasarą rentenis laistomas gausiai, o nuo rudens laistymas suretinamas iki vidutinio. Stebėkite, kad augalo žemė neperdžiūtų ir nebūtų per daug drėgna.

rentenis2Oro drėgmė. Augalas yra atsparus sausam orui, ištveria žiemojimą kambaryje su centriniu šildymu. Tačiau laikas nuo laiko neatsisako ir nuo gaivinančio dušo.

Tręšimas. Nuo balandžio iki rugpjūčio kartą per dvi savaites  rentenis yra tręšiamas kompleksinėmis trąšomis, skirtomis kambariniams augalams.

Persodinimas. Rentenis persodinamas kasmet pavasarį. Žemių mišinys persodinimui: velėnos žemė, lapinė žemė, durpinė žemė, puveninga žemė, smėlis (2:1:1:1:1).

Dauginimas. Pavasarį ir vasarą rentenis dauginamas auginiais. Augalą reikia apskabyti, kad geriau šakotųsi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *