Skip to content

Auginkite gėles namuose su augalų lempomis

augalai palange

Įprasti šviestuvai puikuojasi kiekviename būste. O ar esate girdėję apie lempas augalams, kurios efektyviai kompensuoja natūralios šviesos stoką ir padeda kambariniams augaliukams augti geriau? Jei auginate gėlių ir daržovių daigus žiemos pabaigoje bei ankstyvą pavasarį, tai puikiai žinote, kuo gresia šviesos stoka. O šiuo metų laiku to išvengti nepavyksta. Tik ar tikrai?..

augalai palange

Kodėl verta įsigyti lempą augalams?

Vasario, kovo mėnesiais, kai saulė dar nelepina, dienos trumpokos, natūralios šviesos stygius namuose tikrai juntamas. Bet šiuo metų laiku neretas sodininkas ir daržininkas jau į daigyklas beria pirmąsias gėlių, daržovių sėklas.

Šviesos mažai gaunantys daigeliai ištįsta, būna ploni, silpni, šaknų sistema vystosi silpnoka, lapai stokoja sodrumo, o galiausiai daugelis daigelių išlinksta į visas puses ir deformuojasi. Pažįstama? Štai tokią problemą spręsti ir padeda lempos augalams. Jos efektyviai kompensuoja natūralios šviesos trūkumą ir padeda daigams augti, vystytis, jie būna sodriai žalios spalvos, tvirti, su puikiai susiformavusia, kokybiška šaknų sistema.

Šios lempos augalams bus labai geras pasirinkimas ir auginant prieskonines žoleles – jomis mėgautis galėsite net žvarbią žiemą. Būtina paminėti ir tamsesnius namų kampelius, pavyzdžiui, vonią, prieškambarį. Sutikime, auginti kambarinius augalus tokiose namų zonose – iššūkis. Jei vonioje nėra lango, vargu, ar šioje erdvėje išvis kas nors augs. O juk gyvybės, žalumos, spalvų visada norisi! Jei gėles įkurdinsite tamsesniuose namų kampeliuose ir palepinsite lempų augalams teikiama šviesa, jie džiugins gausiu žydėjimu bei sodria žaluma, nes šviesa labai reikalinga fotosintezei ir sukrauti žiediniams pumpurams.

LED augalų lempos: kokios ir kaip rinktis?

Iš pirmo žvilgsnio augalų lempos atrodo spalvingai ir žaismingai. Bet kiekviena iš spalvų turi savo funkciją. Pavyzdžiui, mėlyna neleidžia daigeliams tįsti, ji drauge skatina jų tvirtumą ir spalvos sodrumą, raudona spalva itin naudinga augimo procesui, žalia vaidina reikšmingą vaidmenį augalo fotosintezės procese. Balta papildo kitų spalvų funkcijas ir jas sustiprina.

Svarstote, kokios LED lempos augalams Jums reikia? Įvertinkite augalų kiekį – taip lengviau pasirinksite lempos stiprumą ir reikiamą dydį.

Lempos augalams – stilingas akcentas

Daigams ir ūgtelėjusiems augalams, egzotiškoms gėlėms suteikiama kokybiška natūralios šviesos alternatyva – ne vienintelis šių lempų privalumas. Be savo esminės funkcijos, jos taip pat labai stilingai ir dailiai atrodo, todėl neverta nerimauti, kad lempos augalams bus tarsi svetimkūnis Jūsų namų interjere. Anaiptol, skleisdamos spalvingą šviesą, nukreiptą į augalus, jos suteikia išskirtinumo, o apšvietę konkrečius gražiai žydinčius, žaliuojančius, vešinčius augalus sukursite itin skoningą, prabangų ir elegantišką interjero ar eksterjero sprendimą.

Norintiems sėkmingai auginti daržoves, gėles ar kitus augaliukus nuo pat sėklų išbėrimo į dirvą, siūlome pasirūpinti kokybišku apšvietimu, kuris bus nepamainomas šaltuoju metų laiku, kai už lango dienos dar trumpos ir natūralios šviesos taip stokojame.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *