Oranžerija balkone


balkonas1Kai kurie iš mūsų svajoja savo buto balkoną arba lodžiją paversti nedidele ir jaukia oranžerija, kur būtų galima net neišvykus į gamtą  pailsėti nuo miesto šurmulio.

Šiandien balkonuose ir lodžijose žmonės augina ką tik nori. Tai gali būti atogrąžų ananasai arba imbieras, vienmetės ir daugiametės gėlės, taip pat ir naudingos daržovės ir žalumynai.

Tačiau tam, kad jūsų balkonas ne tik vasarą, bet ir žiemos laikotarpiu taptų oranžerija arba mažu šiltnamiu, jį būtina apšiltinti. Balkono apdailą galima suskirstyti į tris pagrindinius etapus: išorinė apdaila, įstiklinimas ir vidinė apdaila.

Iš karto reikia pažymėti, jog išorinė balkono apdaila yra skirta ne tik išorinio vaizdo pagerinimui, bet skirta balkono apšiltinimui ir apsaugai nuo drėgmės. Įstiklintas balkonas leidžia išsaugoti šilumą, pašalina skersvėjus ir aprūpina būsimą oranžeriją šviesa. Vidinė balkono apdaila taip pat apšiltina ir padaro patalpą jaukesnę.

balkonas2Pats paprasčiausias ir praktiškiausias išorinės balkono pusės apdailos būdas – apkalimas sienų apdailai skirtomis medžiagomis. Jeigu gyvenate pirmame namo aukšte, balkono išorinę apdailą galite pabandyti pasidaryti ir patys, tik prieš tai susipažinkite su profesionalų rekomendacijomis apie tai, kaip ir kuo apkalti balkono išorę.

Skiriamos kelios balkono išorinės apdailos rūšys: plienu, medžiu, laminuotomis sienų plytelėmis, cementu ir viniline danga. Paskutinis būdas laikomas labiausiai ilgaamžiu (tarnauja iki 50 metų), nes yra atsparus aplinkos veiksnių poveikiui.

Jeigu planuojate vasarą papuošti balkono išorę vienmetėmis vijoklinėmis petunijomis arba lobelijomis, balkono išorėje verta iš karto pritvirtinti karkasą, ant kurio bus dedami kašpo arba vazonai su gėlėmis.

Balkono oranžerijos įstiklinimui gali būti naudojami aliumininiai rėmai su dvigubais arba viengubais stiklais. Ji balkonas yra pietinėje pusėje, langus būtina uždengti horizontaliomis žaliuzėmis arba roletais, kad karštomis vidurdienio valandomis būtų galima apsaugoti oranžerijos augalus nuo tiesioginės saulės.

Darant balkono vidaus apdailą, skirtą oranžerijai, reikia iš karto pagalvoti ir apie papildomą apšvietimą, kuris leis prailginti šviesios dienos laiką. Taip pat vidinei balkono apdailai reikia rinktis tokias medžiagas, kurios būtų atsparios drėgmei, kuri bus neišvengiama auginant balkone žalumynus.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Viena mintis apie “Oranžerija balkone

  • Austėja

    Kaip man gražu daug gėlių balkone! Kadangi mano pačios balkonas yra pietinėje pusėje, apsaugai nuo saulės rinkčiausi markizes. Markizes kaina šiuo metu yra tikrai prieinama ir jos ne tik apsaugotų oranžeriją, bet ir labai puikiai atrodytų.