Gyvojoje gamtoje augančių lubinų stebuklas yra tame, jog net bevaisiai smėlynai gali būti užsėti lubinais, nes jų šaknys labai išsišakoja ir gali pasisavinti naudingas maisto medžiagas iš pačių giliausių žemės sluoksnių. Tuo tarpu gėlininkai vertina šias gėles būtent dėl jų plataus žiedų spalvų pasirinkimo ir lubinų atsparumo bet kokioms auginimo sąlygoms.
Lubinų priežiūros sąlygos labai paprastos: pasodinai, kartais palaistei, laiku nugenėjai. Kartais pavasarį po lubinų krūmu reikia paberti nedidelį kiekį mineralinių trąšų.
Lubinai gerai auga bet kokioje žemėje ir gali vienoje vietoje augti net iki 6 metų. Vidutiniame klimate, kai nors kartą per savaitę nulyja lietūs, lubinams papildomo laistymo nebereikia. Patekėjus saulei karštomis dienomis augalas neatsisakytų nuo vėsaus dušo.
Lubinai lengvai atlaiko šalnas iki +8° C. Todėl pakanka žiemai trumpai apgenėti daugiamečio lubino krūmus, o kuo nors pridengti augalo žiemai nereikia.
Pirmoji žiedų žvakė pas lubinus atsiranda gegužės viduryje. Jeigu iki tol, kol ji visiškai nudžius, ją nupjauti, lubinas pražys dar kartą rugpjūčio pabaigoje. Nuvytę lapai stabdo žiedų pumpurų formavimosi procesą, todėl juos reikia pašalinti. Stambiam lubinų krūmui gali prireikti metalinės ar medinės atramos, prie kurios būtų galima pririšti lubino stiebus, nes kitu atveju ilgi stiebai kartu su žiedais atsidurs ant žemės.
Jeigu norite padauginti lubinus, geriausias būdas bus padalinti motininį krūmą į keletą dalių su sveikais, arčiau šaknų esančiais pumpurais. Jie greitai ir lengvai prigis. Iš sėklų pavasarį pasodinti ir išaugę lubinai sužydės kitais metais, o kartais ir tų pačių metų rudenį. Geriausias laikas sėti lubinų sėklas į žemę – ruduo. Patariama papildomai užberti lubinų sodinimo vietą durpėmis ir lapais.
Lubinus naudinga auginti kaimynystėje su braškėmis, šalia jaunų vaismedžių arba aviečių krūmų. Tokiu būdu gausis papildomas žemės purenimas, o taip pat augalų praturtinimas azotu nuo lubinų šaknų.
Daugiametis lubinų krūmas negali pakeisti žiedų spalvos, jis taip ir liks tokios spalvos, kokios buvo nuo pat pradžių. O štai lubino vaikai, išaugę iš sėklų, bus įvairiausių spalvų, jeigu šalia (apdulkinimo zonoje) yra kitų šios rūšies augalų tik kitos spalvos.